Vijojnë ‘firot’ në LSI, avokati i njohur largohet nga partia e Kryemadhit pak muaj para zgjedhjeve

Esmerald Xhafa

TIRANË- Lëvizja Socialiste për Integrim nuk është në ditët e saj më të mira, pasi shumë figura të njohura po largohet, kur nga ndajnë pak muaj para zgjedhjeve. Mesa duket qëllimi i socialistëve është që të rikthejnë ish-eksponentët e LSI në PS.

Ditën e sotme avokati dhe biznesmeni Esmerald Xhafa, një nga drejtuesit kryesor të LSI-së në qarkun Korçë, por edhe aktivist ka vendosur të largohet nga partia e Kryemadhit.

Kujtojmë se disa ditë më parë ish-ministri i Drejtësisë në kohën e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nasip Naço braktisi “shtëpinë e tij” dhe iu bashkua PS, ndërsa pohoi se do të kandidojë i pesti për deputet në qarkun e Beratit.

Më herët edhe ish-deputetja e LSI-së, Ediola Braha vendosi t’i bashkohet Partisë Socialiste. Lajmin e bëri me dije ministri i Brendëshëm Bledi Çuçi, i cili shkruajti “LSI po shkon drejt shkërmoqjes totale dhe më 25 prill do të marrë goditjen finale”./Lexo

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria do vijojë të mbyllet në orën 20:00/ A ju duket i drejtë vendimi i ekspertëve për të mos ndryshuar masat anti-COVID?

Komento

Komente

 • Lalka: 28/01/2021 16:29

  LSI si panxhar Maliqi do behet mellaze per Dunavec atje ku derdhwn ujrat e zeza te Korces

  Përgjigju
 • Taulant: 28/01/2021 08:26

  Nuk e besoj se ata qe i jane bashkuar LSI-se me heret kane patur ndonje ideal per ta bere kete vend me mire duke pare se kush ishte ne krye te saj. Te gjithe i jane bashkuar per interesin e ngushte personal dhe shpesh kane perfituar padrejtesisht duke futur duart ne xhepat e qytetareve. Ndaj keto kthime te ketyre njerezve nuk entuziazmojne hiç, behen per te njejtat arsye, por e rendesishme eshte te shkrihet partia e hajduteve.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Shuplaka e Bamir Topit!