Vijon e njëjta histori/ Dështon sërish gjyqi ndaj Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë, mbi 40 shtyrje që prej 2018-s

Vijon e njëjta histori/ Dështon serish gjyqi ndaj Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë, mbi 40 shtyrje që prej 2018-s

Për më shumë se të 40-ën herë është shtyrë ditën e sotme procesi gjyqësor kundër Emiljano Shullazit dhe 4 të pandehurve të tjerë Gilmando Dani, Blerim Shullazi, Endrit Qyqja dhe Endrit Zela.

Që prej nisjes së procesit në dhjetor të 2018-ës numri i seancave të dështuara në apel janë 40, duke e futur procesin gjyqësor në ngërç.

Ende nuk ka një informacion për arsyen e shtyrjes së seancës pasi seanca u zhvillua me dyer të mbyllura.

Në fund te korrikut Shullazi u izolua edhe në regjimin '41 bis' ndërsa procesi ndaj tij në apel është në kolaps. Në vitin 2018 banda e Shullazit u dënua në total me 55 vite burg.

Seanca e fundit e dështuar është ajo e 4 nëntorit kur prej mungesës së avokatëve u shty dhe u caktua data e sotme.

K.T./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • BENI: 19/11/2020 00:38

  DENOJINI me 30 vjet qe te mos e shohin me diellin.....

  Përgjigju
 • Njoni: 18/11/2020 15:53

  Do rregullohen të gjitha por mbas zgjedhjeve.

  Përgjigju
  • Lenti: 24/11/2020 18:25

   Pordh kriminelesh. Gjykata ti japi 17 vjet sa kerkon prekororia.

 • Papi: 18/11/2020 13:15

  Ky do jete fati i spak ne shqiperi telenovele... nqs ngrihet ne hage si gjykata e kosoves do kemi nje shprese

  Përgjigju
 • Ani: 18/11/2020 11:42

  Po boni një ligj në parlament siç e ka Amerika dhe pastaj në duan të vin avokatët në gjygj mir, në zduan të vin , përsëri mir,si përfundim gjykimi vazhdon

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Zaloshnja: Firoja dramatike e votave për 'Bashkë Humbasim'

Zaloshnja: Firoja dramatike e votave për 'Bashkë Humbasim'