Gjyqtarja me COVID, shtyhet seanca për Mimoza Margjekën

TIRANË - Shtyhet seanca gjyqësore për Mimoza Margjekën pasi një prej gjykatësve ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Gjyqtarja e akuzuar nga SPAK për korrupsion ka kërkuar revokimin e masës së sigurisë arrest shtëpie.

Margjeka akuzohet për korrupsion dhe për marrjen e një rryshfeti prej 6 mijë eurosh për të liruar një të arrestuar për trafik klandestinësh, Orion Balit nga qelia kundrejt “garancisë pasurore”.

Së bashku me Margjekën në atë kohë SPAK mori nën hetim edhe bashkëshortin e gjyqtares, Arben Cara, avokatin e Balit, Skënder Demiraj, vëllanë e të pandehurit Nejton Balin dhe sekserin Klaudjo Zhilla.

Mimoza Margjeka

Lajm në përditësim...

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Tiranë, kanosi dhe i kërkoi 200 mijë € ish-deputetit Vladimir Kosta, arrestohet 24 vjeçari

Tiranë, kanosi dhe i kërkoi 200 mijë € ish-deputetit Vladimir Kosta, arrestohet 24 vjeçari