Vincent Kompany në krye të bavarezëve, Louis Van Gaal shpreh habinë: Gjërat nuk po shkojnë mirë për Bayern

Vincent Kompany në krye të bavarezëve, Louis Van Gaal shpreh habinë: Gjërat nuk po shkojnë mirë për Bayern

Ish-tekniku i Bajern Mynih, Louis Van Gaal

Vincent Kompany u zyrtarizua pak ditë më parë si trajneri i ri i Bajern Mynih. Kjo zgjedhje e drejtruesve bavarezë për tja besuar timonin një tekniku të bri si belgu është kontestuar disi.

Njëri prej tyre ka qenë edhe ish-trajneri i Bajern, holandezi Louis Van Gal. Ai shprehu befasinë për këtë zgjedhje teksa komentoi për Sky Sports.

‘Isha shumë i befasuar sepse u shfaqën shumë emra në media, por jo e tija. Kompany është trajner i ri dhe nuk ka shumë përvojë. Unë mendoj se gjërat nuk po shkojnë aq mirë për Bajernin’, u shpreh ish-tekniku.

Bajern u nda me konsensus me Thomas Tuchel në fund të sezonit që lamë pas, pasi gjermani nuk mundi të fitonte trofe këtë sezon me bavarezët.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë