FOTOLAJM+VIDEO/ Vizita në Tiranë, Erdogan sjell në Shqipëri makinën me të cilën i bëri xhiro Ramës në Stamboll

Presidenti i Turqisë Erdogan do të lëvizë nëpër Shqipëri me automjete të marrë me vetë. Nga fotot dhe videot e siguruara nga Report Tv shikohet e parkuar para Aeroportit të Rinasit automjeti Mercedes Benz Maybach. Me të njëjtin automjet Erdogan ka lëvizur me Kryeministrin Rama në Stamboll, teksa e drejtonte vetë makinën.

Makinat kanë ardhur me një super avion ushtarak, foto të të cilit nga Aeroporti i Rinasit e shikoni më poshtë, siguruar nga Report Tv. 

1642413532_WhatsAppImage20220117at10.54.592.jpeg


Lajmi kryesor:

Erdogan lë Shqipërinë, u prit me përqafime nga Rama, pret shiritin e inaugurimit të lagjes së re me 522 banesa në Laç! Një shesh merr emrin e tij! Presidenti turk: I qëndruam vëllait pranë kur kishte nevojë


K.T./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A bënë zgjedhjen e duhur demokratët duke rikthyer në krye Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

Udhëheqësi separatist:  Do të krijojmë një gjykatë të posaçme për të burgosurit ukrainas nga Azovstal