Vlorë, Forca Detare shpëton 2 peshkatarë (FOTOT)

2 peshkatarë  kanë rrezikuar të mbyten në Vlorë, në afërsi të gadishullit të Karaburunit. Fatmirësisht ata janë shpëtuar nga forca detare shqiptare. 2 pershkatët me iniciale G.L. dhe A.H.rreth orës 15.20, të ditës së shtunë kanë kërkuar ndihmë në policinë kufitare të Vlorës.

Menjëherë ndë kërkim të tyre Forcës Detare ka nisur anijen P02 MATI e ndodhur në Sazan. Pas më shumë se 1 orë kërkimesh anija  e forcës detare, arriti të gjej mjetin rreth 8.8 milje në Perëndim të Kepit të Gjuzës.

Pas lokalizimit të peshkatarëve është bërë rimorkimi i mjetit SYRI 2366, me dy personat në bord  për në Triport Vlorë. 2 pershkatët me iniciale G.L. dhe A.H. dhe mjeti tyre lundrues “Syri 2366” u rimorkiuan pa probleme.

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë të domosdoshme listat e hapura?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Flasin fqinjët e familjes Josifi në Përmet: Bashkëshorti i Zhanetës u hodh nga pallati, ishte me një dorë