U konfliktuan për një kalë! Vritet me 6 plumba pronari i lokalit në plazhin e Vlorës! Një prej autorëve i dënuar për tentativë vrasje

VLORË - Vdes në spital, Arben Beqiraj, i cili u plagos pasditen e djeshme nga një sulm me armë në lokalin e tij në zonën e plazhit të vjetër. Bashkë me të u plagosën edhe Egert Beqiraj dhe Nesim Hodaj të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Viktima ka ndërruar jetë rreth orës 01:00 pas mesnate në spitalin e Vlorës. Ai kishte në trup 6 plumba, në pjesën e barkut, në duar dhe në këmbë. Një prej plumbave e ka kapur Arben Beqirajn në pjesën e kraharorit duke i shkaktuar atij plagë të rënda. Kjo ka bërë që ai të humbasë jetën.

Katër persona të dyshuar si autorë të kësaj ngjarjeje janë larguar në drejtim të Pyllit të Sodës. Report tv mëson se një nga autorët është Eduart Xhezo i dënuar më herët për disa vepra penale. Po punohet për kapjen e tyre nga policia e Vlorës dhe FNSH-ja e Fierit. Ndërsa janë shoqëruar rreth 20 persona të cilët kanë qenë të pranishëm në vendin e ngjarjes.

Viktima Arben Beqiraj

Konflikti dyshohet se ka nisur për shkak të një kali i cili ka kaluar mes plazhistëve të administruar nga Arben Beqiraj dhe Ergest Beqiraj. Ata janë konfliktuar me personin që po kalëronte duke u përfshirë në konflikt fizik me të. Ai më pas është larguar nga zona  dhe një orë më vonë është kthyer me një makinë dhe katër persona të tjerë, Eduart Xhezon, Ariel Kingjin, Çelik dhe Geno Lenan. Dy prej tyre janë afruar pranë Beqirajve pë të diskutuar por debati është përshkallëzuar dhe autorët kanë nxjerrë armët duke qëlluar në drejtim të Arben dhe Ergest Beqirajt dhe kushëririt të tyre.

Beqiraj ka ndërruar jetë pas disa orës në spital. Report tv mëson se viktima nuk ka precedentë të mëparshëm penalë, ndërkohë që i biri rezulton i përfshirë në një plagosje me armë të ftohta të ndodhur në 2018 në Vlorë dhe ka qenë i dyshuar edhe si autor i vendosjes së eksplozivit në lokalin e Brikelo Brahimajt. Por burime nga blutë e Vlorës bëjnë me dije se këtë konflikte nuk kanë lidhje me ngjarjen e djeshme.

Ngjarja e rëndë ka tronditur pushuesit e ndodhur në zonë, të cilët janë larguar më herët se zakonisht në drejtim të banesave të tyre. Ata thanë për Report tv se kanë vrapuar të shtrihen në rërë për të mos i kapur plumbat.

Foto nga vendi i ngjarjes

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:28
Zbardhet ngjarja që tronditi Vlorën ku vdiq pronari i lokalit në plazh, konflikti nisi për një kalë

1564942510_PLagosja.jpg

Konflikti që tronditi Vlorën pasditen e djeshme ku mbeti i vrarë Arben Beqiraj , ka nisur për një kalë i cili ka kaluar mes plazhistëve të administruar nga vikitma dhe djali i tij Ergest Beqiraj.

Ata janë konfliktuar me personin që po kalëronte duke u përfshirë në konflikt fizik me të. Ai më pas është larguar nga zona  dhe një orë më vonë është kthyer me një makinë dhe katër persona të tjerë, Eduart Xhezon, Ariel Kingjin, Çelik dhe Geno Lenan. Dy prej tyre janë afruar pranë Beqirajve pë të diskutuar por debati është përshkallëzuar dhe autorët kanë nxjerrë armët duke qëlluar në drejtim të Arben dhe Ergest Beqirajt dhe kushëririt të tyre. Beqiraj ka ndërruar jetë pas disa orës në spital.

Report tv mëson se viktima nuk ka precedentë të mëparshëm penalë, ndërkohë që i biri rezulton i përfshirë në një plagosje me armë të ftohta të ndodhur në 2018 në Vlorë dhe ka qenë i dyshuar edhe si autor i vendosjes së eksplozivit në lokalin e Brikelo Brahimajt. Por burime nga blutë e Vlorës bëjnë me dije se këtë konflikte nuk kanë lidhje me ngjarjen e djeshme.

Ora 09:53
Vranë pronarin e një lokalit në Vlorë dhe plagosën 2 të tjerë! Report tv mëson identitetin e njërit prej autorëve

1564987192_vlore.jpg

Report tv mëson identitetin e një prej atentatorëve të sulmit të ndodhur pasditen e djeshme në Vlorë, pas të cilit ndërroi jetë Arben Beqiraj, pronari i lokalit ku ndodhi ngjarja dhe u plagosën dy të tjerë. Ai është Eduart Xhezo i akuzuar më parë për një sërë veprash penale. Ai është dënuar më herët me 9 vite burg për 'vrasje të mbetur në tentativë', ndërsa është ndaluar disa herë për armëmbajtje pa leje.

 • Sondazhi i ditës:

  Ju duket efikase goditja e korrupsionit nga SPAK edhe në nivelet më të larta të zyrtarëve?

Komento

Komente

 • grisi: 06/08/2019 02:27

  po kta palidhje,, tani plazhi normal q esht publik per t gjith po jo n mes t turistve del ai me kal lan kalin n det..

  Përgjigju
 • Tirana: 05/08/2019 22:43

  LAVDi si erdhi demokracija e nje dite e lir si shqiptaret te vriten me njeri tjetrin. Popull derr

  Përgjigju
 • Vlonjat: 05/08/2019 21:59

  Na keni car HAJDARIN me këto komente Vlonjati, Vlora etj.. Po ju o By/Q ku jetoni, apo ju jetoni të gjith në Suedi e Danimarkë dhe po na tregoni si është Vlora e Vlonjatët, cdo qytet ka mutrit e tij ashtu si ka dhe ju mutër që po na bëni ndasi qytetësh e qytetarësh,kur dihet shumë mirë cfar pasoja kemi nga viti 1997 të gjith Shqipëtarët nga jugu në veri.

  Përgjigju
  • Enk: 07/08/2019 00:52

   Ashtu eshte shoku, kot u bien ne qafe vlonjateve, ata jane rob te urte e te qete. Keta qe bejne keto gjera zakonisht jane permetare, ata jane te shkare fare..

 • Fatos: 05/08/2019 20:51

  KALI TE PERDOREJ PER TE BERE FOTO,,,OSE PER TE BERE XHIRO KALAMAJTE,,,JO SHKAK PER SHERR,,,KALOJINI GJERAT ME MIREKUPTIM JO ME SHERRE,,,EDHE ATA QE KANE ARME TI RUAJNE ATO PER ARMIQTE ,,,JO PER VELLEZERIT TUAJ TURP......

  Përgjigju
 • Vlora: 05/08/2019 17:26

  Pse i ankoeni te gjith vlonjatve kur ju nuk e dini mir muabetin?Plus pse ne qytetet e tjera te shqiperis kan ber vrasje edhe per gjera me te kota.

  Përgjigju
  • Dikush: 05/08/2019 21:09

   Pra, ti e pe te nevojshme te vleresosh sa kot jane arsyet e qyteteve te tjera ne krahasim me keto te Vlores dhe meqe rezultuan me te kota se arsyet e Vlores, atehere cfare? Justifikohet kjo qe ndodhi dhe qe ndodh cdo dite? Dhe akoma me bukur kur thua ''nuk e dini mire muabetin'', pra ka nevoje te marrim vesh detaje qe ta justifikojme vrasjen, njelloj si ti. Nuk e kuptoj dot perse e shkruajte komentin. Per te miren e reputacionit te Vlores (qe nuk e ndihmon dot njeri), per te justifikuar vrases medioker injorante (qe popullojne Vloren dhe e shemtojne me fytyren dhe theksin e tyre te qelbur), apo per te dhene nje mendim idjot qe nuk do ta marri parasysh askush. Kushedi.

 • Labi: 05/08/2019 16:40

  Keto vrasje qe behen cdo dite ne tere Shqiperine i kemi peshqesh nga i mallkuari Sali,qe shkateroi Ushtrine dhe njerzit pa u menduar moren armet dhe futen vdekjen neper shtepite e tyre!.Mendoj qe prinderit duhet me pa tjeter ti dorzojne keto arme,me qellim qe te shmangin cdo lloj konflikti te kesaj kategorie.

  Përgjigju
  • Fredi: 06/08/2019 22:14

   Ti te rruan lesht me gjith Vlor. Nuk ka më injorant se vlonjatët dhe kusarë të paparë. Domosdo sepse nga injoranca vjen. U keputen n myth lepujt e Vlor-Teqe-Xhami-uzeqesë-Karë-Karbunarës duke lexuar gjith ditën libra! Vlonjatët xhuxhë janë palaço!

  • Ismail Qemali: 05/08/2019 22:02

   Epo te bejne moral pjesa vk e albanistanit,ska bythe ku te rrije ky muhabet,nje vrasje ordineresh e perdorni per te shenjestruar dhe pergojuar nje qytet te tere.O zoterinj te nderuar te krahinave shqiptare,qofshit alpinat e shpellave,apo anadollaket e Shqiperise se mesme,sa me shume mllef dhe vlonjatofobi te kultivoni,aq me shume behet kristal uji i deteve te Vlores,ne kemi qene,jemi dhe do te jemi,gjithmone te shkathet,nevrika,pasional,te kripur dhe mbi te gjitha do e flasim kete "theksin"tone.Prandaj qepeni o meshkuj gore se Vlora eshte mbreteresha dhe shtylla kurrizore e ketij vendi.

  • Loran shehu: 05/08/2019 17:52

   Po ik o labo amon kush do me vra e gje armen e ne hen po leji llafet Fajin e ka Saliu po ik me kte muhabet se u bet bajat fare llap llap ter diten kot kodra mbas bregut

 • Vlonjati: 05/08/2019 15:33

  Mos na beni sikur jetoni ne planet tjeter,se te gjithe njesoj jemi,kemi te njetin mentalitet e temperament...Apo harroni qe neper qytetet ku banoni ju vriten njerezit se kaloi lopa gardhin e gjitonit...Na i kurseni keto komentet vetem per vlonjatet,ju lutemi,se nuk po merret me vesh kush eshte nga Vlora e kush jo

  Përgjigju
 • Labi: 05/08/2019 15:26

  Dreket n ball t diganit se na ncoret bojen more budallejt e e dreqit vriheni Per nje xhiro Me kal ..

  Përgjigju
 • Vlonjat der ne vdekje: 05/08/2019 15:15

  Me burr legen nga arbeni ska pat e as do ket. I lumte dora ermalit po pse i ngeci ktij thuaj se I ikur ishte

  Përgjigju
 • Qytetari: 05/08/2019 15:06

  Eshte bere tradite nxjerrja e armeve.. Detyrim te kthehet ligji me vdekje ose te ashpersohen ligjet ekzistuese...Mjaft u klasifikikuam shoqeri primitive dikur nuk vritej nje pule sot po na vriten njerezit si bageti

  Përgjigju
 • Vlonjati djali lushnjarit: 05/08/2019 14:55

  Nuk pyesin vlonjatët primitivë për asgjë, medjen ke paudhësia. Nuk ka më të prapambetur se vlonjatët ne të gjithë republikën!

  Përgjigju
  • Un....: 06/08/2019 07:24

   Foli ky mendjendrituri... Jotem duhet ti njohi mire Vlonjatet.

  • xXx: 05/08/2019 18:35

   Fole ti ore dobic

 • altini meleqit: 05/08/2019 14:32

  Gjynau madh nuk i binte ne qaf as mizes.qofte i paharuar kujtimi tija

  Përgjigju
 • TONI TIRANE: 05/08/2019 14:11

  Keshtu eshte kur kriminelet jane te lire dhe kane arme me vete. Vlonjaet dihen per gjaknxehte dhe se kur do mesojne

  Përgjigju
 • Dori: 05/08/2019 14:01

  Prandaj konfliktet nuk zgjidhen me grushta ose me kercenime te fortesh. Ne na mungon kultura baze e komunikimit. Pasojat jane shkake i komunikimit te dobet edhe kultures qe kemi. Ska polici qe mund ti zgjidh kto idiotsi, pse me pe, e pse te pash! kush je ti e kush jame une! Ligji xhungles se idioteve, qe vriten per nder te kalit, pules, lopes,tokes, makines,parkingut.....!!!???

  Përgjigju
  • TONI TIRANE: 05/08/2019 17:57

   Shume e drejte keto qe thua. Keto 30 vjet fundit njerezit skane bere shkolle dhe skane mesuar por kane mesuar shkollen e rruges, dhe metodat e rruges qe nuk sjellin tjeter vecse keto gjera.

  • leon: 05/08/2019 15:11

   I the te gjitha,,100% dakord

 • WTF: 05/08/2019 13:55

  "ka kaluar mes plazhistëve të administruar nga vikitma" - Mire plazhet, por paskan filluar me administruar edhe plazhistet tani?

  Përgjigju
 • Ina: 05/08/2019 13:04

  Vlonjatet jane njerez gjaknxehte Vjet isha prezente ne nje ngjarje afer portit ku gati sa nuk nxorren armet per nje fjale goje

  Përgjigju
  • Lili: 06/08/2019 06:29

   Ore lepri po pse flet kshu ti?! Vlonjatet u'a kan drejtuar mir kurizin malokve neper evrope.

  • @leprit: 05/08/2019 16:59

   Sa për malësorët pyeti një herë në 1997 vajtën në P të motrave kur erdhën në Vlorë apo jo. Ti duhet të jesh dobic dhe se njeh historinë e Vlorës.

  • Lepri: 05/08/2019 15:55

   Vlonjatet qe te ter te hane rro.çken se me i gjati deri te bo.let i vjen nje malesori dhe ne kohen e xhaxhit jane mbajtur vetem per llapaqena se trima me shume ka pasur lushnja.

  • Vlonjati: 05/08/2019 15:46

   O kopil derr shume mllef paske me vlonjatet.po ishalla ndonje vlonjat ta zente fryhmen dobic ferrash.

  • Lvlonjatet jan shum pa kultur gjyhna qe vloren ju la dhen zoti ta ken vlonjatet keta jan ordiner kriminel nuk kan familje shpi prisjur mos e gezofshin jeten te shuhen te gjithbarbonat e vlores llumi vlores mase vdesin ju befshin mishin copa copa ai buri t: 05/08/2019 15:09

   Po gjyhna qe vloren ja ka dhen vlonjateve njerz babrbona nuk behen njerz qe vlora ka bukuri te rall por keta jan bir ku*** e dhe bir bu*** barbonat ku ven me kal ku jeni ne kohen e kaubojve me pistoleya ne dor qe ju grift dhe u befte mishi copa copa dyrsirat qe prishet imazhin e brezit qe po ngrihet te prehet ne paqe arbeni amin

 • Gezim: 05/08/2019 12:41

  Ne Vlore ndodhin shume vrasje,plagosje, per arsye banale,per vogelsira,grinden per absurditete,dhe gjerat perfundojne ne keto menyra kaq te turpshme.po pse mor vellezer jeta vlen nje xhiro kali ne plazh??ka menyra e menyra per te shprehur nje pakenaqesi,nje mosdakortesi,pa fyerje e percmime tipike te pordhmedhenjve vlonjat.vritet njeriu per keto gjera??sa krime dhe djem nenash vdesin si viktima te nje kulture dhe nje mentaliteti te ulet.turp dhe keqardhje.

  Përgjigju
 • Ariu: 05/08/2019 12:37

  Të rrojë Kali, se të zotët dhe Trimat na lanë shëndenë...

  Përgjigju
 • Loli: 05/08/2019 11:17

  Ne fakt Shqiperia u shpall shtet i panvarur ne Vlore nga nje vlonjat me ndihmen e njerezve mendjendritur qe e vleresonin lirine. Te gjith ne shqiptaret kemi dale nga nje kopsht zologjik qe quhej komunizem ne nje sistem tjeter ku liria eshte pergjegjesi, duhet ta meritosh. Kta qe kryen kte akt jan te papergjegjshem dhe do ta humbin "Lirine" qe jep demokracia dhe do futet brenda 60 vjet.

  Përgjigju
  • Loli: 05/08/2019 19:50

   Boletin, jam pafjale kur thua Vlora(Aulona,Avlona) siç ja vun emrin greket ne shekullin e 6 para Krishtit s ka qen qytet. Po asgje nga kto s ka lidhje me nje me kallash qe ben namin.

  • Gezimi: 05/08/2019 18:26

   Vlora meriton respekt per ato gjera qe perfaqeson dhe qe ka qene ne gjendje te beje per Shqiperine dhe Shqiptaret dhe per vete lirine,mos u keqkupto,thjesht mendoj se keto vrasje jane produkt i kultures dhe mentalitetit tone te ulet nga veriu ne jug.

  • Boletini: 05/08/2019 15:59

   Jo bole jo se di mire historine e pavaresise ti duket qe je katundar veriu akoma i pashkolle.Te mos ishte Isa Boletini me 300 kosovare ai vlonjati pijanec edhe breket e veta si ngrinte dot jo me flamurin.Edhe vlora ne kohen e xhaxhit ka qene kamp perqendrimi per kosovaret,ballistet dhe gjithe te perndjekurit e asaj kohe.Asnjehere ska qene qytet po nje port fshati qe si duhej dreqit dhe akoma si duhet.

 • soso: 05/08/2019 11:01

  S'ka polici, policia eshte ZERO

  Përgjigju
 • xxxx: 05/08/2019 09:48

  Kafshet qe i ka vlora ska asnje kopesht zoologjik. Duhen futur te gjith ne kafaz se e kalben shqiperine

  Përgjigju
  • Bar miu me pikatore: 05/08/2019 12:34

   Nje permetar kishte sjelle nipin per vizite mjeku ne Vlore edhe ndalon te hyrja e qytetit të pyese nje kalimtar se ku ndodhet spitali psikiatrik. Kalimtari i thote - "Fillon ketu edhe mbaron te tuneli ne Ujin e Ftohte"...

  • Vlora: 05/08/2019 12:08

   Sille edhe mamin tat ketu ne kafaz se ketu jemi po e presim..mos ki merak se do ta kenaqim mameken tate..

  • gfds: 05/08/2019 11:01

   fatkeqesisht e vertete×

Lajmi i fundit

John

Ndërtesat më të bukura në botë (FOTO)