Volejboll/ Partizani bën detyrën dhe qëndron në krye, Tirana fiton me Studentin dhe ndjek të kuqtë! Fitojnë Vllaznia dhe Erzeni

Volejboll/ Partizani bën detyrën dhe qëndron në krye, Tirana fiton me Studentin dhe ndjek të kuqtë! Fitojnë Vllaznia dhe Erzeni

Nga një ndeshje e Tiranës

Superliga shqiptare në volejboll për meshkuj ka zhvilluar sot ndeshjet e gjashta të sezonit. Partizani ia doli të mposhtë 3-0 me sete Skënderbeun, duke mbajtur vendin e parë në renditje. 25-17, 25-21 dhe 25-22 u mbyllën setet në këtë duel që foli për të kuqtë.

Pasditen e së shtunës fitore shënoi edhe Tirana në transfertë. Djemtë bardheblu mundën Studentin 0-3 me sete. 13-25, 14-25 dhe 13-25, këto janë rezultatet e seteve që folën për Tiranën. Në "Ramazan Njala", Teuta humbi 0-3 me Vllazninë. Shkodranët fituar 0-3 me sete dhe konkretisht 20-25, 20-25, 18-25.

Në ndeshjen tjetër, Erzeni fitoi po 3-0 me Elbasanin. 25-17, 25-20 dhe 25-18 fituan shijakasit. Pas javës së gjashtë kryeson Partizani me 18 pikë, ndjekur nga Tirana me 15 pikë dhe Erzeni me 14. Në fund Teuta me 2 pikë dhe Elbasani me zero pikë.

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

I arrestuar për shpërdorim detyre, Vangjush Dako del sot para GJKKO! Ish-kryebashkiaku i Durrësit do njihet me masën e sigurisë

I arrestuar për shpërdorim detyre, Vangjush Dako del sot para GJKKO! Ish-kryebashkiaku i Durrësit do njihet me masën e sigurisë