Volejboll/ Skënderbeu mund Teutën në sfidën e prapambetur dhe kërcënon kryesueset

Volejboll/ Skënderbeu mund Teutën në sfidën e prapambetur dhe kërcënon kryesueset

Skënderbeu në volejboll

Java e 13-të e kampionatit kombëtar në volejbollin për femra zhvilloi dje në Durrës një nga ndeshjet e prapambetura. Në Pallatin e Sportit "Ramazan Njala", Teuta vendase humbi 0-3 me sete me Skënderbeun. Mikeshat nga Korça nuk e vendosën në diskutim fitoren, duke marrë pikë me vlerë në garën për titullin kampion.

Seti i parë u mbyll 21-25, teksa në setin e dytë vajzat e Orlando Kojës fituan bindshëm 6-25. Edhe në setin e tretë nuk ka pasur histori, me korçaret që e mbyllën 16-25.

Skënderbeu do të vijojë turin e sfidave të prapambetura, teksa sot në “Asllan Rusi” do të përballet me Barletin, takim i vlefshëm për javën e 12-të.

Pas javës së 13-të, Partizani kryeson me 36 pikë, Tirana ndjek me 32 pikë dhe Skënderbeu me një ndeshje më pak me 31 pikë.

Renditja:

Partizani 36 pikë

Tirana 32 pikë

Skënderbeu 31 pikë

Vllaznia 21 pikë

Barleti 17 pikë

Lushnja 12 pikë

Teuta 3 pikë

Korabi 1 pikë

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)