POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Volejbollistja kuqezi, Erblira Bici fiton Kupën e Italisë

Moment nga triumfi i fitores së skuadrës Igor Volley Novara

Volejbollistja e talentuar shqiptare, Erblira Bici ka fituar Kupën e Italisë. Në finalen e zhvilluar mbrëmjen e djeshme, skuadra e saj Igor Volley Novara mposhti me rezultatin 3-2 Imoko Konelianon.

Bici ka qenë protagoniste gjatë gjithë sezonit, si dhe ka ndihmuar skuadrën me aftësitë dhe përkushtimin që të arrihej një rezultat i tillë. Volejbollistja e kombëtares kuq e zi ka mahnitur edhe mediat italiane, të cilat e kanë vlerësuar me nota pozitive për paraqitjen e saj.

Me suksesin e djeshëm, Erblira Bici u jep shpresë të rinjve e të rejave shqiptare që e duan sportin e volejbollit, se me punë dhe sakrificë gjithcka mund të arrihet një ditë. 

Volejbollistja Erblira Bici me Kupën e Italisë 

a.s./Shqiptarja.com
Komento