Volejbollistja kuqezi, Erblira Bici fiton Kupën e Italisë

Volejbollistja kuqezi, Erblira Bici fiton Kupën e Italisë

Moment nga triumfi i fitores së skuadrës Igor Volley Novara

Volejbollistja e talentuar shqiptare, Erblira Bici ka fituar Kupën e Italisë. Në finalen e zhvilluar mbrëmjen e djeshme, skuadra e saj Igor Volley Novara mposhti me rezultatin 3-2 Imoko Konelianon.

Bici ka qenë protagoniste gjatë gjithë sezonit, si dhe ka ndihmuar skuadrën me aftësitë dhe përkushtimin që të arrihej një rezultat i tillë. Volejbollistja e kombëtares kuq e zi ka mahnitur edhe mediat italiane, të cilat e kanë vlerësuar me nota pozitive për paraqitjen e saj.

Me suksesin e djeshëm, Erblira Bici u jep shpresë të rinjve e të rejave shqiptare që e duan sportin e volejbollit, se me punë dhe sakrificë gjithcka mund të arrihet një ditë. 

Volejbollistja Erblira Bici me Kupën e Italisë 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë