Von der Leyen – Rusisë: Ktheni në shtëpi fëmijët e dëbuar! Po kryeni krime lufte

Von der Leyen – Rusisë: Ktheni në shtëpi fëmijët e dëbuar! Po kryeni krime lufte

1676454021_jkhs.JPG

Presidentja e KE, Ursula Von der Leyen ka kërkuar që Rusia të kthejë fëmijët e dëbuar. Në samitin e KE-së, tha se “rrëmbimi i fëmijëve ukrainas është një kujtesë e tmerrshme e momenteve më të errëta të historisë", si dhe e cilësoi krim lufte.

Von der Leyen tha se nga 16,200 fëmijë të dëbuar, vetëm 300 janë kthyer. Presidentja e KE shprehu mbështetje për ukrainasit duke thënë se kanë nisur punën që të  rikthejnë fëmijët e dëbuar.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky në samitin e KE-së: Organizoni samitin për planin e paqes! Dorëzohen 4 avionët luftarakë nga Sllovakia! Moska: Hap shkatërrues


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi