Vrasja e Hidës në Lushnje/ Babai i dy fëmijëve parandjeu fundin, njoftoi policinë për rrezikun

Vrasja e Hidës në Lushnje/ Babai i dy fëmijëve parandjeu fundin, njoftoi policinë për rrezikun

Viktima Besnik Hida

Besmir Hida 40 vjeç, baba i dy fëmijëve u ekzekutua dy ditë më parë në qendër të qytetit të Lushnjes teksa ishte duke pirë kafen në katin e dytë të një lokali.

Autorët e dyshuar të vrasjes janë Laert Haxhiu dhe Orgest Bilbili. Hida ishte në dijeni të rrezikut. Madje hera e fundit që kishte shkuar në polici për të denoncuar lëvizjen e lirë në qytet të dy autorëve të vrasjes së nipit të tij kishte qenë rreth një javë para se të ekzekutohej.

Pavarësisht denoncimeve dhe pamjeve në polici të autorëve që lëvizin të lirë, por dhe rrezikut që mund t'i vinte nga një fakt i tillë nuk u mor asnjë masë dhe në 1 tetor ai u ekzekutua.  Ndaj Hidës ishte bërë edhe një atentat i mëparshëm, duke i vendosur tritol makinës të tij, por kishte shpëtuar mrekullisht

Zinxhiri i vrasjeve
Besmir Hida, tregtar makinash, është daja i Zamir Latifit, të riut që u vra aksidentalisht në 11 tetor të vitit 2017 në Lushnje, teksa shënjestër ishte Xhulio Shkurti, nipi i Aldo Bares. Gazetari investigativ i Report Tv, Artan Hoxha, tha se pas ngjarjes, fshihet e njëjta dorë vrasësish që për 3 vite me radhë mban në terror qytetin e Lushnjes.

"Një grup i strukturuar kriminal me lidhje shumë të forta që mban nën kontroll me dorë të hekurt qytetin agro-bujqësor më të rëndësishëm në vend", thotë gazetari. Vrasësit me maska përdorën një makinë të cilën ia kishin grabitur  nje çiftit mbrëmjen e së martës tek Casa Italia.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • gjynah: 04/10/2019 20:22

  shum njeri i mire i repsektuar ngushllime

  Përgjigju
 • Gjynah: 03/10/2019 22:23

  Ka qen njeri shum I mir e ka hong kot fare ngushellime familjes

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Në kryeministri “In memoriam, At Zef Pllumi”! Vijon TIFF, filma për të rritur e fëmijë! Mbrëmje poetike përmes tingujve pranë Katedrales Ortodokse

Në kryeministri “In memoriam, At Zef Pllumi”! Vijon TIFF, filma për të rritur e fëmijë! Mbrëmje poetike përmes tingujve pranë Katedrales Ortodokse