Vrasja e taksistit në Fushë- Prezë/ Arrestohen 2 vëllezërit, pranojnë autorësinë: Na ngacmonte nënën dhe motrën (EMRAT)

TIRANË- Dy vëllezërit Shera janë autorët e vrasjes së taksistit Addulla Budlla pasditen e 3 gushtit në Fushë- Prezë. Report Tv mëson se kanë qenë dy vëllezërit Saimir dhe Arsil Shera që kanë qëlluar për vdekje taksistin, teksa referuar dëshmisë së tyre, shkak është bërë se 71-vjeçari i kishte ngacmuar nënën dhe motrën e tyre. Mësohet se autorët dhe viktima ishin konfliktuar më herët për të njëjtën motiv, ngjarje e cila përfundoi me një të vrarë. 

7 plumba të dala nga automatiku i morën jetën taksistit që punonte në të zezë, me autorët që u kujdesën për të mos lënë asnjë gjurmë në vendin e ngjarjes duke mos lënë asnjë gëzhojë. Mjeti "Volkswagen" të cilin përdorën autorët për vrasjen e taksistit është gjetur dhe është sekuestruar nga ana e uniformave blu. Policia njofton se vëllai i madh, Saimir Shera është një person me precedent të mëparshëm penal, i dënuar më herët. 

71-vjeçari baba i 3 djemve dhe 1 vajze u ekzekutua pasditen e 3 gushtit në zonën e Fushë Prezës në aksin që lidhet me Aeroportin e Rinasit. Abdulla Budlla ishte një person pa precedent të mëparshëm penal, teksa njihej nga fqinjët në fshatin Ahmetaq si një njeri i qetë dhe shembullor.

1596699127_15965351301596530562AbudllaBudlla.jpg

Viktima Abdulla Budlla

Njoftimi i plotë i policisë
"Finalizohet operacioni policor i koduar “Brothers”. Operacioni nga Sektori për Hetimin e Krimeve të Rënda ndaj Jetës dhe Pronës, në bashkëpunim me Sektorin e Forcës së Posaçme Operacionale në DVP Tiranë. Zbardhet ngjarja e ndodhur më datë 03.08.2020, në rrugën nacionale Fushë Krujë - Vorë, në kryqëzimin e rrugës së Rinasit, ku u vra me armë zjarri 71-vjeçari A. B. Identifikohen, kapen dhe vihen në pranga 2 vëllezër, të dyshuar si autorë të vrasjes.

Si rezultat i një punë të mirorganizuar dhe të pandërprerë për zbulimin, dokumentimin dhe kapjen e autorëve të kësaj ngjarjeje, nga Sektori për Hetimin e Krimeve të Rënda ndaj Jetës dhe Pronës, nën drejtimin e Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, falë provave të siguruara, në bashkëpunim me Sektorin e Forcës së Posaçme Operacionale në DVP Tiranë, u zhvillua operacioni Policor “Brothers”, në kuadër të të cilit u bë i mundur, identifikimi, lokalizimi, kapja dhe ndalimi i autorëve të dyshuar të kësaj ngjarjeje, konkretisht i dy vëllezërve: 

S. Sh., 32 vjeç, i dënuar më parë dhe A. Sh., 20 vjeç, banues në Rinas, Krujë, për veprat penale “Vrasja me paramendim” e kryer në bashkëpunim dhe “Armëmbajtja pa leje”.  Nën drejtimin e Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, vijon puna për dokumentimin e plotë ligjor të ngjarjes", njofton policia. 

Pamjet në vendin e ngjarjes ( dt .3 gusht 2020 )

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:14
Vrasja e taksistit/ Familjarët vendosin buqetë me lule dielli në fuçinë ku iu gjet trupi i pajetë (FOTO)

3 ditë më pas Report Tv është rikthyer në vendin e ngjarjes ku u ekzekutua me armë zjarri taksisti Abdulla Budlla. Në fuçinë, mbi të cilin u gjet trupi i 71-vjeçarit sot është vendosur një buqetë me lule. Siç shihet në këtë foto të Report Tv, mbi fuçi është vendosur një buqetë me luledielli.

1596705201_lule.jpg

Ora 11:04
Vranë taksistin në Fushë- Prezë/ Dy vëllezërit pranojnë krimin: Na ngacmonte nënën dhe motrën

1596697556_5f283d5933ce4WhatsAppImage20200803at18.10.58.jpg

Burime për Report Tv bëjnë me dije se dy vëllezërit Saimir dhe Arsil Shera kanë pranuar krimin. Mësohet se ata kanë deklaruar se taksisti 71-vjeçar u ngacmonte nënën dhe motrën.

Ora 09:22
FOTO/ Kush janë dy vëllezërit që vranë taksistin

1596698339_rinasifoto001.jpg

Arsil dhe Saimir Shera

Këto dy persona që shihni në këto foto janë dy vëllezërit Arsil dhe Saimir Shera, të dyshuarit kryesor për vrasjen e taksistit 71-vjeçar, Abdulla Budlla. Referuar burimeve, Saimir Shera ka qenë i dënuar më herët.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ylli: 07/08/2020 23:56

  TEK fucia te kishit vene nje top me mut,,,ate meritonte ai plehre....ptu.ptu..

  Përgjigju
 • Beni: 07/08/2020 16:27

  Zoti na falte po keta plehrat pleq e meritojne plumbin se ka shume si puna e tij

  Përgjigju
 • Bled: 07/08/2020 10:19

  Soji i ketij pleres plak do zhdukur i gjithi dhe ato qe thone ndryshe ja befte Zoti ta provojne ne kurriz ishalla. Keqardhje per 2 luanet qe u preken ne piken me te shejnte e z duruan dot duke e bere kaq demostrative. Zoti ju ndihmofte djema, ju lumte dora gjithsesi

  Përgjigju
 • ypi: 06/08/2020 23:31

  komentet tregojne qasjen e shoqerise shqiptare dhe nga kjo kuptohet se kjo ngjarje eshte e zakonshme per shumicen e publikut qe miraton vrasjen, por kush eshte perfundimi? dy te rinj i pret burgu dhe me pas gjakmarrja, perse? se duan te kontrollojne jeten e te tjereve, kurse per vete duan te mos kontrollohen por te bejne cte duan.me pak fjale si per shumicen e problemeve qe ngarkojne pa qene nevoja jeten e njerezve: ngatrohen me kembet e tyre

  Përgjigju
 • Taulant: 06/08/2020 18:32

  Nuk e besoj se eshte kjo arsyeja e vertete, por gjithesesi vrasja denohet si akt dhe autoret duhet te marrin denimin e merituar.

  Përgjigju
 • Mirditor: 06/08/2020 17:03

  Më në fund shqiptari po e kupton se nderin sta fal kush në anjë vend të botes

  Përgjigju
 • Arifi: 06/08/2020 16:05

  Sa mire ja pakeni bere qenit,,,ta kishit djegur fare qe te mos i gjindej as nam e nishan ,,legenit.....

  Përgjigju
 • Nikla: 06/08/2020 14:03

  Keto maskaralleqe jane bere neveri.Eshte nje gollobordese qe ka 5 djem ( Fetije,Verdi,Blerim,Fitim Zepaj) te rruga "Firma Kamberi" kur shkon per ne Shkoze, me kete pune merren, paguajne kurvare qe te ngacmojne grate e lagjes dhe nuk dalin ne skene vet, por gjejne pabuksa,i paguajne, policia e di kete, para 2-3 vjetesh ka marre dhe denoncim nga nje qytetare,asgje vazhdojne te qete maskarallekun, kur te mbushet kupa nuk do vritet vetem kurvari i gollove,por edhe gollot me nenen e tyre,nxites me dashje te krimit,por jo nga djemte, nga vet e demtuara, hajde futeni ne burg pastaj,pasi te palosi 4-5 vete, se rruge tjeter s'ka,

  Përgjigju
 • Normal..: 06/08/2020 13:32

  Po ka ngacmu njeri, i perjetshem kujtimi... Po kto pse e kane pranu pa lidhje.

  Përgjigju
 • Besi: 06/08/2020 13:03

  Nese jane te verteta fjalet se i ngacmonte familjen, i lumte pushka dhe sikur te ishte babai im. Une nuk i njoh fare keta, kjo eshte fatkeqesi per dy familjet, por ti permendesh motren tjetrit sidomos kur nuk e njeh, nuk me duket e hijshme. Nuk duhet te kenaqet asnjeri me fatkeqesite e te tjereve.

  Përgjigju
 • nana: 06/08/2020 12:40

  Ju thafte dora te dyve , duke vrare nje burre te moshuar pas shpine e duke e fshehur si hajna, turp se cfare shprehin , bejne me turp dhe nanen e motren , mostra , mostra kriminelash . Mjere ajo nane qe i ka pjell e i ka rrit, O nanat e reja !! Edukoni femijet , jo vetem me i nxjerr ne jete , po na e shpetbeni shoqerine me keto lloj mostrash, me mire pa to.Drejtesia te jete e ashper me keto tipa.Turp , Turp

  Përgjigju
  • Beni: 07/08/2020 16:30

   O nana dhe ti pjese e felliqesise kombetare qenke

 • Katunari: 06/08/2020 11:59

  Do shesin tokat katundaret e tiranes dhe do pasurojne prokurore, police dhe gjyqtare. Vrasin sepse e dine qe do lirohen. Nese denohen minimumi 35 vite njeri dhe 25 vite tjetri atehere motren mos te kene merak se do ja ngacmojne policet e burgjeve. Edhe familja gjakatare Kusi u lirua per vrasjen e teknikut te gjore. Ne burg ka mbetur vetem njeri per te cilin po mblidhen shuma te medha parash per ga denuar vetem 2 vite. Gjyqtaret dhe prokuroret qe pasurohen me kete gjak duhen djegur te gjalle megjithe familjet.

  Përgjigju
 • Lumi: 06/08/2020 11:58

  Po pse mor cuna a nuk kishte stacion policije ne rrinas, moret veten ne qafe per i plak, ca fitut se do thone njerzit nja i jave bravo se kane cu nderin ne vend, dihet ne shqipni te vret me shum opinioni, por u vrat edhe ju se do harroheni atje mrena, me te ardhe keq.

  Përgjigju
 • fush-kruje: 06/08/2020 11:47

  pse gjithmon kto nga Nikla bejn vrasjet se kuptoj ?

  Përgjigju
 • Bhhhh: 06/08/2020 11:38

  Kafshët e egra

  Përgjigju
 • Ilir: 06/08/2020 11:26

  Ju lumte dora!!!

  Përgjigju
 • hajdehajde: 06/08/2020 11:25

  Goxha justifikim paskeni dhene. Me kte e sigurt qe shpetoni. Haha

  Përgjigju
 • altini: 06/08/2020 11:21

  ne radhe te pare bravo policise qe zbardhi krimin.tani shpresojme qe gjykatesi te mos mari para nga keta dy talebane se do kerrcasi hakmarrja se nuk te fal njeri gjakun.po nqs gjyqtari mer paret dhe nuk ben drejtesi duke i dhene maksimumin e denimit keta jane viktimat e radhes se do behet vet drejtesi...e gjyqtari do shijoje parate si gjithmon pa i hyre gjemb ne kembe

  Përgjigju
 • LORA: 06/08/2020 10:54

  Respekt per punen dhe produktin e Policise se Shtetit,qe brenda tri diteve hetoi dhe prangosi kriminelet. Sikur te kishim ne funksion ligjin e denimit me vdekje keto dy monstrat nuk do te benin me hije mbi toke.

  Përgjigju
 • Une: 06/08/2020 10:30

  Burg te perjetshem te dyve. Na mbyti llumi, plehrat vrasin nje plak pas shpine.

  Përgjigju
  • Elda: 06/08/2020 11:28

   Ky Plaku ishte nje maniak qe ngacmonte cdo nene e bije qe njihte, turp nje plak 71 vjec nje maniak i pacipe qe ve ne rrezik shume femra ...

 • Lili: 06/08/2020 09:13

  Bravo policia,cdo dite po bani pune te shkelqyer,por ju ndimofte zoti ne punen tuaj te veshtir ne kete vend shume te veshtire.Qeveria duhet te rrsin rrogat tuaj e mos te paguajne njerez qe nuk bajne asnje pune.

  Përgjigju
  • Eliana: 06/08/2020 13:15

   Me vjen shume keq per shoqerine shqiptare.Ku po shkojme keshtu??? Cfare fituat??? Asgje.

 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com