28 nëntori i përgjakshëm në Shkodër/ Ekzekutohet Ridvan Ramazani, arrestohen 3 persona! Dalin emrat e autorëve, vëllezërit lidhje me ekzekutuesin e efektivit Ujka dhe Ibrahim Licin

SHKODËR - Një ngjarje e rëndë ka tronditur mëngjesin e sotëm qytetin e Shkodrës. Ridvan Ramazani, 46-vjeç është ekzekutuar me breshëri kallashnikovi pranë një pike karburanti në afërsi të fshatit Mushan të Shkodrës. Burime për Report Tv bëjnë me dije se kanë qenë dy persona të cilët udhëtonin me motor, Duel Mehmedaj dhe Hydajet Mehmedaj, që kanë ekzekutuar Ramazanin i cili ishte në makinën e tij tip "BMW X5", xhamat e së cilës janë bërë shoshë në plumba. Pavarësisht se pika e karburantit ishte e pajisur me kamera sigurie, ato nuk funksiononin dhe nuk kanë arritur të regjistrojnë të gjithë skenën e krimit. Ne vendin e ngjarjes jane gjetur 30 gezhoja automatiku, si dhe është sekuestruar një pistole me dy krehër me fisheke. Policia thotë se dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta.

Dueli dhe Hydajti janë nipat e Gëzim Mehmedajt që vrau në vitin 1992 apo 93 efektivin e RENEA-s Arben Ujka, sakaq janë edhe dajat e Bajram Bregut, mikut të Ibrahim Licit në Shkodër. Autorët e dyshuar gjatë paradites ishin konfliktuar me djalin e viktimës dhe më pas Ramazani ka ndërhyrë për të sqaruar situatën dhe për pasojë ka mbetur i vrarë me armë zjarri. Për këtë ngjarje janë arrestuar 3 persona, ndërkohë që dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Burime konfidenciale pranë policisë së shtetit bëjnë me dije se është arrestuar një nga autorët ndërkohë që dy persona te tjerë janë arrestuar për mos kallëzim krimi. Burime pranë grupit hetimor bëjnë me dije se gjithçka ka nisur pas një konflikti disa orë para vrasjes. 

Ridvan Ramazani, njihej si i forti i fisit Ramazani në Shkodër, familja e të cilit ka pasur konflikte me një tjetër fis, atë të Edmir Koçisë. Ky i fundit është vrarë në të njëjtën datë si sot 8 vite më parë në lagjen "Tepe" në Shkodër, ku është goditur në orët e mbrëmjes të 28 nëntorit, ndërsa ka ndërruar jetë në spital një ditë më vonë. Ramazani, për policinë e Shkodrës ka qënë një ndër personat kryesorë të dyshuar në vrasjen e Edmir Koçisë. Me sa duket goditja në të njëjtën datë është një mesazh i qartë dhe kuptimplotë që të çon në dyshimin e arsyeshëm se vrasjen e Ridvan Ramazanit, e ka kryer grupi i Edmir Koçisë.

Me goditjen e Ridvan Ramazanit, pa dyshim që situata kriminale në Shkodër do sjellë përkeqësim. Autorët ishin përgatitur në detaje për këtë atentat, pasi kanë pritur viktimë sapo ai të dilte nga banesa dhe hynte në rrugën e fshatit Dajç. Sipas burimeve, në momentin që Ridvan Ramazani ka ulur shpejtësinë për tu futur në rrugë, në zonë është fshaqur një motor, ku nga njëri prej personave në të, është lëshuar breshëri automatike, në pjesën ballore të makinës së Ridvan Ramazanit dhe pjesën e majtë.

Atentati ka ndodhur shumë pranë një karburanti. Deri në këtë fazë të hetimit policia dhe prokuroria ka kërkuar të njihen me pamjet filmike, por pronarët e subjektit privat kanë pohuar se kamerat nuk funksionojnë, për shkak të mungesës së paisjes DVR-ë.

Ridvan Ramazani ose Hyseni është personi kryesor që drejton grupin “Ramazani” në Shkodër. Ky grup është një nga grupet më të forta në këtë qytet dhe ka konflikte me grupin e Edmir Koçisë dhe disa grupe të tjera. Ky grup mban lidhje të forta me grupin e Dukagjinasve, ku aktiviteti kryesor është kultivimi dhe shitja e lëndëve narkotike. Të ardhurat financiare, i investojnë në bare dhe restorante në zonën e Velipojës.

Në vitin 2008, Ridvan Ramazanit i kanë vrarë në zonën e Dajçit, xhaxhain e tij Enver Ramazanin. Kjo ngjarje nuk është zbuluar sot e kësaj dite. Në vitin 2017, Ridvan Ramazani, është dënuar nga gjykata e Shkodrës me 120 orë punë të detyrueshme për interes publik për shkak të falsifikimit të dokumentave.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 23:01
Zbardhen emrat e autorëve të vrasjes në Shkodër! Lidhja me vrasësin e efektivit të RENEA-s Arben Ujka dhe me Ibrahim Licin

1606635187_Screenshot1.jpg

3 persona janë arrestuar dhe 2 janë shpallur në kërkim për vrasjen e Ridvan Ramazanit në Shkodër.

Report tv mëson se Duel Mehmedaj dhe Hydajet Mehmedaj janë dy personat e dyshuar të vrasjes së të fortit të Shkodrës.

Dueli dhe Hydajti janë nipat e Gëzim Mehmedajt që vrau rreth vitit 1992 efektivin e RENEA-s Arben Ujka.

Ata janë edhe dajat e Bajram Bregut, mikut të Ibrahim Licit në Shkodër.

Ibrahim Lici është në kërkim nga policia por jo si person në hetim. Ai kërkohet vetëm në cilësinë e personit që ka dijeni për ngjarjen lidhur me vrasjen e dy vëllezërve Bilali vitin e kaluar.

Ora 22:37
Vrasja e Ridvan Ramazanit në Shkodër, arrestohen 3 persona, mes tyre njëri autor! Sekuestrohet 1 pistoletë e 30 gëzhoja automatiku

1606599560_tttttttt.jpg

Lidhur me vrasjen e Ridvan Ramazanit në Shkodër, janë arrestuar 3 persona, ndërkohë që dy të tjerë janë shpallur në kërkim.

Burime konfidenciale pranë policisë së shtetit bëjnë me dije se është arrestuar një nga autorët ndërkohë që dy persona te tjerë janë arrestuar për mos kallëzim krimi. Forcat e policisë, Renea dhe FNSH vijojnë kërkimet për arrestimin e dy aurove të tjerë të shpallur në kërkim.

Burime pranë grupit hetimor bëjnë me dije se gjithçka ka nisur pas një konflikti disa orë para vrasjes. Ne vendin e ngjarjes jane gjetur 30 gezhoja automatiku, si dhe është sekuestruar një pistole me dy krehër me fisheke. Grupi hetimor i policisë vijon hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje të rëndë.

Ora 19:24
Policia zbardh vrasjen e Ridvan Ramazanit: Ka ndodhur për motive të dobëta, viktima ndërhyri për të sqaruar konfliktin e djalit dhe u vra! Autorët janë identifikuar

1606635057_666666.jpg

Policia ka zbardhur vrasjen e Ridvan Ramazanit 46-vjeçarit  të ekzekutuar me breshëri kallashnikovi pranë një pike karburanti në afërsi të fshatit Mushan të Shkodrës. 

Nga tërësia e veprimeve hetimore  policia thotë se dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta. Autorët e dyshuar gjatë paradites ishin konfliktuar me djalin e viktimës dhe më pas dyshohet se Ramazani ka ndërhyrë për të sqaruar situatën dhe për pasojë ka mbetur i vrarë me armë zjarri.

Njoftimi i policisë:

Zbardhet ngjarja e ndodhur mesditën e sotme në fshatin Mushan.

Identifikohen autorët dhe vijon puna për kapjen e tyre.

Strukturat hetimore të DVP Shkodër, të mbështetura nga specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në Departamentin e Policisë Kriminale, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, falë reagimit në kohë dhe kryerjes së veprimeve të shpejta, profesionale dhe hetimore, bënë të mundur që brenda një kohe të shkurtër të zbardhnin dhe dokumentonin ngjarjen e ndodhur rreth orës 11:20, në fshatin Mushan, Shkodër, në afërsi të një pike karburanti, ku u gjet i vrarë me armë zjarri brenda në makinë, shtetasi R. H., 46 vjeç, banues në fshatin Darragjat, Shkodër.

Nga tërësia e veprimeve hetimore dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta. Autorët e dyshuar gjatë paradites ishin konfliktuar me djalin e shtetasit R. H. dhe më pas dyshohet se ky shtetas ka ndërhyrë për të sqaruar situatën dhe për pasojë ka mbetur i vrarë me armë zjarri.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, të mbështetura nga FNSH dhe Focat Speciale Renela, nën drejtimin e prokurorit, kanë ushtruar disa kontrolle banesash dhe ambientesh të ndryshme ku dyshohej se mund të fshiheshin autorët.

Ndërkohë, shërbimet e Policisë po vijojnë krehjen e zonës për të bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e autorëve të dyshuar, të cilëve, për arsye hetimore, për momentin nuk iu bëjmë me dije gjeneralitetet.

Gjithashtu, në bashkëpunim me DVP Lezhë vijojnë pikat e kontrollit në akset rrugore, me qëllim kontrollin e imtësisëshëm të personave të dyshuar, për të mos iu lënë mundësinë që të largohen më drejtim të qarqeve të tjera.

Ora 16:59
U ekzekutua në makinën e tij me breshëri kallashnikovi, del fotoja e 46-vjeçarit Ridvan Ramazani

1606579095_viktimaeshkodres.jpg

Ky është Ridvan Ramazani, 46-vjeçari i ekzekutuar ditën e sotme me breshëri kallashnikovi pranë një pike karburanti në afërsi të fshatit Mushan të Shkodrës.

Ai është qëlluar nga 2 persona ende të paidentifikuar të cilët janë larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes dhe ende janë në kërkim nga policia.

Në momentin që është vrarë, Ramazani, ndodhej në makinën e tij tip "BMW X5", xhamat e së cilës janë bërë shoshë në plumba. Në vendngjarje janë gjetur gjithashtu 20 gëzhoja kallashnikovi.

46 vjeçari, njihej si i forti i fisit Ramazani në Shkodër, familja e të cilit ka pasur konflikte me një tjetër fis, atë të Edmir Koçisë.

Ora 15:46
Del fotoja/ Kjo është makina në të cilën u ekzekutua Ridvan Ramazani në Shkodër, breshëri plumbash në xhama

1606574965_makina.jpg

Kjo është fotoja e makinës në të cilën është ekzekutuar 46 vjeçari Ridvan Ramazani, me breshëri kallashnikovi pranë një pike karburanti në afërsi të fshatit Mushan të Shkodrës. 

Dy autorët  të cilët udhëtonin me motor të cilët kanë ekzekutuar Ramazanin teksa ai ndodhej në makinën e tij tip "BMW X5". Edhe nga fotoja e siguruar nga Report Tv, vihen re plumbat në xhama.

Pavarësisht se pika e karburantit ishte e pajisur me kamera sigurie, ato nuk funksiononin dhe nuk kanë arritur të regjistrojnë të gjithë skenën. Në vendngjarje janë gjetur gjithashtu 20 gëzhoja kallashnikovi.

Ora 15:33
Vrasja në Shkodër, në këmbë edhe Policia e Lezhës, ngrihen postblloqe, FNSH në superstradë

Policia e Shtetit është e gjithë në këmbë pas ngjarjes së rëndë që ndodhi sot në Shkodër.

Report Tv mëson se edhe në Lezhë janë ngritur pika të ndryshme kontrolli.

Policia e Lezhës dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të Shkodrës janë vendosur në superstradën Lezhë-Shkodër dhe po ndalojnë mjetet e dyshimta, duke ushtruar kontrolle të imtësishme.

Ora 13:52
Vrasja e Ridvan Ramazanit/ 2 persona me motor ekzekutuan 46-vjeçarin, 20 gëzhoja në vendngjarje! Kamerat e karburantit nuk funksiononin

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja në Shkodër. Burime për Report Tv bëjnë me dije se kanë qenë 2 persona që kanë ekzekutuar 46-vjeçarin të cilët më pas janë larguar me motor.

Fatkeqësisht ata nuk janë kapur nga kamerat e karburantit për shkak se ato nuk kanë funksionuar.

Policia ka shoqëruar në komisariat një prej punonjësve të karburantit për të cilin besohet se ka qenë dëshmitar okular.

Në vendngjarje janë gjetur 20 gëzhoja kallashnikovi.

Ora 13:41
Vrasja në Shkodër/ Në 2008 është ekzekutuar xhaxhai i Ridvanit, Enver Ramazani! I zunë pritë në afërsi të fshatit Shirq

Burime për Report Tv bëjnë me dije se në vitin 2008 është ekzekutuar xhaxhai i Ridvan Ramazanit, Enver Ramazani (Hyseni).

Ky i fundit është vrarë me një plumb në zemër teksa drejtonte një fuoristradë "Benz ML" me targa të huaja.

Ai është vrarë në rrugën dytësore të fshatit që të çonte në banesë.

Në afërsi të fshatit Shirq të komunës Dajç, rreth 20 km të Shkodrës ku persona të paidentifikuar kanë dalë nga shkurret në krah të rrugës dhe e kanë qëlluar me automatik.

Ora 13:13
VIDEO/ Makina e e Ridvan Ramazanit të ekzekutuar në Shkodër

 

Kjo është makina tip "BMW X5" e 46-vjeçarit Ridvan Ramazani, i cili u ekzekutua ditën e sotme në Shkodër.

Ora 13:09
Rastësi apo mesazh? Kundërshtari i fisit Ramazani, Edmir Koçia u vra si sot 8 vite më parë

Sipas burimeve të Report Tv, fisi Ramazani ka pasur konflikte të vjetra me fisin e Edmir Koçisë.

Ky i fundit është ekzekutuar si sot 8 vite më parë, më 28 nëntor 2012, një mesazh i mirëfilltë që i dërgohet fisit Ramazanit për konfliktet e vjetra.

Ora 12:50
Vrasja në Shkodër, FNSh dhe RENEA drejt vendngjarjes

Në ndihmë të strukturave të policisë së Shkodrës kanë shkuar Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe RENEA.

 

Ora 12:35
Informacioni i policisë: Ridvan Ramazani u ekzekutua në makinën e tij

Policia ka sjellë informacionin paraprak të vrasjes në Dajç të Shkodrës ku mbeti i vrarë Ridvan Ramazani.

Sipas uniformave blu, ai është ekzekutuar teksa udhëtonte me makinën e tij tip "BMË" afër shtëpisë.

"Më datë 28.11.2020, rreth orës 11:20, në fshatin Mushan, Shkodër, në afërsi të një pike karburanti është gjetur, dyshohet  i vrarë me armë zjarri në mjetin e tij tip “BMË” shtetasi R. H. 46 vjeç banues në fshatin Darragjat, Shkodër. Shërbimet e Policisë kanë mbritur menjëherë në vendngjarje. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijojnë  punën për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve" - njofton policia.

E.M.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Gilo: 18/09/2021 17:55

  Ushttt

  Përgjigju
 • Velipoja: 12/04/2021 17:44

  Vrasje spektakolare i kan ba ktij. A e keni pa aksionin nlagje te tij diten per dill e ball perball. Degjenerim total. E kan korit historikisht.

  Përgjigju
 • Meri: 08/04/2021 06:19

  Po Astrit Meshnunin kush e vrau?

  Përgjigju
 • Turq muta: 02/12/2020 20:26

  Trima sot te vret nji ma I keqi . Nuk ka trima ma

  Përgjigju
 • Alo?! Behari jam!!: 02/12/2020 17:20

  Kush kishte ndoj hall?

  Përgjigju
  • opinioni: 03/12/2020 00:30

   Hahahahaha halle shume ka

  • per beharin: 02/12/2020 23:34

   hall ma t madh se ti ska kush se je me ore punet der qe te zhgarravisin pertok lict se ke ba boll pislleqe e te ardh ora

  • opinioni: 02/12/2020 18:45

   Ma nje qendrim se je burr

 • !!!!!: 02/12/2020 09:34

  Deri itesh pushka ma e bukur asht ajo e Bajrave,qe qe vranen Vid Shegen bashk me ato te dy tjeret qe ja u paten vra kusherinin Bajrave,pra kja asht pushka ma e bukur qe ju vra kusheriri i Bajrave dhe kto i vranen te tan kush ka marr pjes,edhe kto Ramazan dhe Musa Sadikt jan fise te nigjume per Pushk,Ridi Past Drit dhe zoti ju dhaft nim të gjithve kush ka probleme me Hakmarrje se hakmarrja dhe gjaku nuk jan gjana te leta!!!

  Përgjigju
  • shkodraaa: 02/12/2020 23:49

   mir hajdari dhe kujtim barbullushi kan marr pjes

  • Për...: 02/12/2020 12:55

   Kush janë ato dy tjerët që i kan vra bajreve kushrinin? Cilin kushri?

 • velipoja: 02/12/2020 00:53

  rid ramazani nuk ka ken burre najher burri qe asht burr ban gjanat me burrni po ju ka ec ifije ma shum se duhet tash me kyt rast ta shofim reagimin tyne se sa burra jan

  Përgjigju
 • kiras: 02/12/2020 00:51

  ibrahim lici ka vra njerz qe kan fut hund aty ku nuk duhet dhe kan dal edhe lirshem neper shkoder se gjoja nuk ju kena frike ateher kur menduan se jena na fort shkoder i goditen

  Përgjigju
 • ani: 01/12/2020 14:25

  shi shi ramazanajt lidhje me grupin e dukagninsve po qysh kur kshu

  Përgjigju
  • Pukaaa: 11/01/2021 16:23

   Kan vra lesht docajt po ke mi pa shijaksit edhe docajt tu shku per pidh te motres tyne si ky i shkreti te dyja palt shum shpejt

  • .....: 01/12/2020 20:57

   grupi i dukagjinsve jan docajt qe kan zhduk jan prengen ne shijak

  • ....: 01/12/2020 18:31

   Kush asht grupi i dukagjinsve?

 • Dobraqi: 01/12/2020 10:22

  Asht djal i mir i brahim mos flisni keshtu jan familje e mir un kam rrespekt perta kam hanger buk ne shpija tynve i shadha ju prihet mar ena del mustafa deputet se ate her e kena mir jo si me deputetin ton luanin

  Përgjigju
  • X dobraqim: 01/12/2020 14:03

   O Behar ti je haaahaha

 • Kiras: 01/12/2020 10:20

  I brahim lici u beft 100 vjeq

  Përgjigju
  • ari: 01/12/2020 14:23

   o kirasi po me grupet e tjera si i kan marredheniet licet. caft , isuft , etj po ne tirane a kane lidhje ?

 • Skederbek: 01/12/2020 10:19

  Po ky kur ka qit pushk axha i vet eka ba me qit pushk se eka rrah kujtim vajushi aj sokoli eka ba me qit pushk se sokoli i ka majt ne kam keta se kur kan vra astrit kolmemen koto brahim dhe si familje kan ik prej friget ne begjik por tani na ube ky te dalin i her ky trim se adht kollaj te vritesh njerz maje kalit duke kaleru kalimtar kot pa lidhje

  Përgjigju
  • Xxx: 04/01/2021 16:10

   Avash se po mbush brekt e po tkapet flak.

  • per shirqin: 02/12/2020 23:33

   po na thuj he burr ke paska vra kush e ka strehu aj sa ken kurr kerkim najher tjeter po ca shpif kot o legen qe mshehesh mbas adr fake po nqs je burr shko e thuja n sy

  • Shirqi: 02/12/2020 18:02

   ha ha ha... ai ka vra edhe ata qe i kan dhan buk kur ka ken ne shpi te tyne i mshehun se ishte ne kerkim prej npolicijet

  • Per ty kirasit si po te djeg: 02/12/2020 13:26

   Ata e kan vra edhe mos e zgjat ma se ta mushi gojen ne barut.

  • kirasi: 02/12/2020 00:42

   ca flitni kodra mas bregut edhe e kan vra edhe rrin bashk mos ja futni kot kujtimin e ka vra hamdi kocia

  • O bravo: 01/12/2020 23:57

   Pse rren, lict nuk e kan vra kujtimin. U dh!t per pak fam. Nuk lat kend pa vra me komente.

  • Bravo: 01/12/2020 22:49

   Lict kur vranen kujtimin u shoqnoshin me nipat e kujtimit. Ishte dasht me cu fjal e jo me nejt me ta sikur ska noll gja.kto jan lict vlersoni si te doni.

  • Per kurjozin: 01/12/2020 22:18

   Jo nuk e ka vra ibrahimi Kujtim Vajushin. E ke kuptu gabim.

  • kurjozi: 01/12/2020 12:29

   pse bracja e ka vra kujtim vajushin?si ka mundesi ky mi pas ra braces kur ka ndodh kjo kujtimi ka 8 vite qe asht vra

 • kiras: 30/11/2020 22:05

  shkodra ka nevoj per ibrahim licin se ka pastru qytetin jo keq deri tesh sot per sot nuk ban per burr kend shkoder po ja vuni synin kujt ja previ bileten

  Përgjigju
  • kiras: 02/12/2020 00:47

   shirqi nuk je kryetar bashkie ti mi dhan tendera atij

  • Shirqi: 01/12/2020 17:34

   A i japim edhe tenderin e pastrimit te mbeturinave per rruge?!

  • ari: 01/12/2020 09:22

   ca ka vra ibraimi vet njerz si se kan menu najher qe do vriteshin qe ecnin lirshem neper shkoder ..po e ktheu pushken nga fisi bajri ather po ka merita po der tashi sesht marr me kundershtaret e vet po me familjaret e tyne

 • Dobi: 30/11/2020 16:37

  A ka nanji vlla ky? Çfar fëmijësh ka? Për një djal 20 vjeç e morrëm vesht se e kishin rrah degjeneru nmidis shkodres :( Gjynah familja se per ket far mallit mos mbartshin barqit e nanave ma. Legen i pabes. Kur u ba edhe ky, phyt.

  Përgjigju
  • Per dob moterkurven: 14/12/2020 18:58

   Dobi shkruje emrin se ta qij at gjak familjet

  • leci: 30/11/2020 21:54

   tan qe ka jan kot ja kan fitu ndeshjen pjes pare ktij ky asht ken ner to qe majt si ma koka

 • vidi: 30/11/2020 13:45

  si shum asht hap kjo trimeria ne shkoder

  Përgjigju
 • kirasi: 30/11/2020 10:50

  Vetem nji djal trim e burr ka shkodra Ibrahim Licin.Nk dihet sa vrasje ka mbi shpin edhe nk ka ba perdhunime e pabesina si tjert po ka kry hallet e veta.

  Përgjigju
  • eri: 01/12/2020 14:25

   pse kundershtaret e visit jan bo bashk me altin lamen aa ,, hajt se sa te dali shullazi me dajtin e vendosin ato rregullin ne tirane

  • aldi: 01/12/2020 14:23

   ka dhe me te keqi me tirane se altin lame por nuk e di te kete lidhje me ate. xhajat e tije dhe baba vet kan pas shoqni me nehat kullen ismet ramadanin ver currin nga laci bashkin kullen etj!

  • Ppp: 01/12/2020 13:58

   Kush jane kundershtaret e ervis martinajt?

  • per erin: 01/12/2020 13:16

   po me altinin ka lidhje dhe me kundershtaret e ervis martinajt jan gjith bashke dhe merren me mall dhe biznese te ndryshme

  • eri: 01/12/2020 09:24

   o aldi ca njohjesh ka ibrahimi ne tirane. .. altin lamen apo ndonje grup tjeter ?

  • per burr kanunit: 30/11/2020 23:51

   mos ja fut kot or burr demek se ca po thu po Lict kan ken burra e fort gjithmon edhe pa lind Ibrahimi i ke inad foli hakun jan trima e kan qit pushk e do qesin gjithmon se i kan llan tana provat ato der sot skan ba kurr hap mrapa.

  • Burr kanunit: 30/11/2020 22:24

   Ka doli ky ibrahimi kaq burr se kuptoj kush ja trashegoj kyt burrni se tpart e tij ja njofin s asht nevoja me fol per ta.komente kurr e mas lidh per nji ibrahim .

  • x aldin: 30/11/2020 21:26

   x aldin une nuk jam mga shkodra po ibrahimi ka jetu ca kohe ne tirane dhe po ta them me siguri te plot eshte e pa mundur te kapet sepse eshte shume i lidhur me keta cunat ketu qe e strehojne nuk behet fjale qe te percahen ose te shesin njeri tjetrin vetem nqs e kap ndonje rastesi koti ne post bllok. plus dhe po u kap jane gati miljonat e eurove qe te dali brenda minutit jane te betum per njeri tjeterin.

  • X aldin: 30/11/2020 20:33

   Noshta njohje kane po jane ordinera krahasu me tjere. Me vrasje femrash e perdhunime

  • Per Kirasin: 30/11/2020 20:33

   Ibrahim bravo kush nuk livdon vedin ju djegt ksolla

  • Kirasin aldin: 30/11/2020 13:17

   Ne fakt perdhunimi e marrja me prostituta eshte gjaja ma e ult. Te ban burrec jo burre nese eshte e vertete kjo cka thu hallall ja baft zoti. Car moshe ka aj?

  • aldi: 30/11/2020 12:11

   edhe bajrat kame lidhje me tirane kane miqesi me mil shullazin ose milin e parkut dhe tan dajtin dhe gjithe grupin e tyre, kurse beld dhe jo blert cafi ka miqesi me altin lamen vajdini dhe cimi kane qene shume miq. kunati i cimit kur altini ka qene ne burg vinte interesohej per gjyqin e altinit bledi ne ate kohe duhet te kete qene ne france dhe gezim cafi ne burg.

  • aldi: 30/11/2020 12:07

   bracja nje nga cunat e respektum edhe ne tirane edhe pse moshe e re! me lidhje shume te forta dhe miqesi te forte ne tirane, spese nqs nuk ke miq ne tirane je kusur buke.

 • Anonim: 30/11/2020 03:19

  Nuk kan pas arsy qe bajrat me pas pun mete se e kan njoft dhe nuk ka ken negativ si rit ai por ka pas hadhet e veda bajrat kan ra ne gjum nuk dojn probleme se kan frig shtetin tani ganstjerat e vertet jan te tjer

  Përgjigju
  • Per golemin: 07/12/2020 00:43

   A ka ba ky mehdija noj pabesi tjeter?

  • Golemi: 05/12/2020 11:55

   Ka pas ka pas, po nuk ka ken burr nojher ridi po nfund tfundit e hangri se e hangri i paburri. Media ka mledh da legena pilafit me qindarksha e ka nimu lict me vra shokt e bajreve e ky Ridi i ka dhan gaz Medis. Bajret se kan rru najher per shtetin edhe Jan kriminelat e gangstierat ma tmdhaj sot per sot. Ato qe thu ti "tjer" jan tvram prej bajreve e ato vraj njerz kot se skan pas **** mi ra bajreve prandaj i futen bajret mrend se skishin shance mi ba ball edhe prandaj bajret ranen tan mrend se tan jan kriminela tpadiskutushem. Prit sa tdalin se kan me e ba shkodren Kabul. Ikyt medin iher kan me e shky katerqind copash. Me mndi mu ik jashtetit Medo se je fut ku nuk a dasht. Edhe shum e Han me at goj bah.

  • He anonim: 30/11/2020 09:46

   Na difta kush jan gangstjerat e vertet

 • london: 29/11/2020 21:10

  pabesija dhe kurvlleqet e ndryshme kan egzistuar ne shkoder me vite me ncitje intrigash me thashetheme si ne asnje vend tjeter te shqiperis ky ishte nje djal trim menplot kuptimin e fjales por njerzit e pabes do i vuajn pasojat shum shpejt.

  Përgjigju
  • Per Londucon: 13/12/2020 19:45

   Ky asht ken i vetmi qe ka vrasje mbi shpin edhe nuk e ke pa kurr tu leviz me blinda as eskort po tan diten e ke pas neper shkoder kshtu qe ti laper qe shkrun ktu ball per ball te cofin morrat

  • Londuco: 11/12/2020 14:32

   Veç trim e i beses që nuk ka ken Ridvan Ramazani. Tan jeten me naj gjytrym tek tuk edhe tu fut tjer se sa her i ka has sharra ngozhd fort mir i ka punu indietroja. Veç rreziku i tij që kto nuk i dhanen mundsin as per indietro se ma fort se e ka rujt mrapanicen Ridi nuk e ka rujt kush edhe tan jeten me paranoja ka jetu "u po mvrasin" "u po mvrasin". Trim me u marr me paçon a? Kyt se ka njoft kush nshkoder, veç per fajdexhi e legen se per kergja tjerët.

 • Vicidoli: 29/11/2020 17:17

  Kanuni asht gjalle

  Përgjigju
  • Per vicidolin: 30/11/2020 01:06

   T'dhesha kanunin e Lek leshit.

 • Para Zgjedhjeve: 29/11/2020 11:51

  Menova se e kan vra Bajrat. Po jo. A thu ka shku Tat Lici me i pi kafen e mortit?

  Përgjigju
  • Poker: 29/11/2020 15:26

   Taten e ka kap rramatizma se ka koh si se ka pa rrezen e dillit

 • ::::::: 29/11/2020 08:39

  Ore komentues. Trimni eshte te mos vritesh. Se nese vritesh do te thote se te ka vdek logjika e burrnia.........mos u thurni himn kriminelave

  Përgjigju
  • @:::::::: 29/11/2020 23:28

   Hallall te qoft mir e ke saktesu Po kujt ti thush ...

  • Per .....: 29/11/2020 17:34

   Plumi asht ba per trimin e burrin e shplakat jan ba per mashkuj kurva ,nket jet nji vdekej e nji fjal tmir ka per burrin.

 • Jam gjalle: 28/11/2020 23:33

  Un mendoj njerzit qa mbjellin korrin

  Përgjigju
 • Opinion: 28/11/2020 21:45

  Shohim reagimin e Blert cafit tani dhe ati Ivzikut lufta sapo ka filluar mendimi im.

  Përgjigju
  • Dobraçi: 29/11/2020 23:19

   Ata kan dal npencion han a zaman. I kan la durt per ket muhabet veç te ruhen vet mas Ti plasin mbas veshit. Rrisku i tyne me qellu bajret mrend.

  • shkoder: 29/11/2020 08:51

   ata skan qa reagojn po kan hall me rujt bethen vet tesh

 • Shk: 28/11/2020 19:44

  Shumica ktu nuk I njohin hiq vec komentojn kot ose i Kane ni si emna Rid Ramazani e Blert Cafi Jane djal dajet e djal hallet Ramazant Kane qite pushk 3 here ne komunizem ka BA burg Agimi per vrasje Enveri Bejtja Ridi ka vra qysh fmij ka ken me gjyshin e vet Ramazanin kur ka vra njirin e din tan historin ka ken o 12 vjec o 13 Mikelin e Berdices e ka marre Peng Ridi e ka vra mrapa , Dashi e Vertet vrau vedin po skishte QA me ju BA Ramazanve e kaloi depresion Kur vrane Enverin Ridi per Dy dite ose Tri vrau personin kryesor prej Mushanit nji djale I ri u gjet I vrame ne nji kanal masi ishte marre peng edhe ky Me Mir Kocin nuk e kane llogarit hiq Ramazant e Caft megjithse Miri Mori koht e funit supergjiro e kane plagos 2 here deri SA e vrane krejt Mirin e tane shokt e tije nji here e plagosen Mir Kocin mren ne shpi me snajper pshtoi kot Ne Shkoder djale ma trim e ma te forte se Ridin e Bejtos zor se gjen tan Shkodra e kane pas frig kyt e tan Ramazant Sot per sot jane miljardera e kane Pushtu Velipojen e Shkodren me biznese Fundi dalt hajr ka Thane Gjergj Mullaga

  Përgjigju
  • Ermelinda Marku: 24/12/2020 12:07

   na dim kush muti a ken ky pernjat shkoi si shkoi trim i madh a ken ne fakt tu ju marr prona e makina me zor njerzve a din sa trimni e madhe. se me djers asisen ska pas ky e din tan kush e njef i burr skuth a ken po kush e njofti per pushk ky njaty ku k dek ka vjet si skalon ne at rrug po at dit ka shku per te birin se i ka shku ne shpi tu kja aj ka dal me pistoletmper te birin ka shku vet me dek

  • Per Ermelinda Markun: 05/12/2020 17:11

   Ishalla shpejt ta qon Zoti aty ku te djeg ma fort Ku..ve Velipojet

  • Ermelinda Marku: 05/12/2020 00:50

   ahhahahahaha

  • Ermelinda Marku: 04/12/2020 23:21

   ahhahahaha kan pushtu tu shku tu ja marr Martinit lamaron a ?! se tan velipoja e njeh Martiinin e Agim Ramazani me Rid mutin ja mori me dhun a ? a lek i hajrit pernjat shkoi te kodra ahahhahaha

  • Toni: 28/11/2020 21:22

   Duke qene se e vrane sot kete djalin qe shpirti i pushofte ne xhehnet konkluzioni eshte qe ne Shkoder qenka dikush me i forte se ky, apo jo ? Gjynah se djem te rinj vriten rrugeve te Shqiperise , ndonjehere edhe nga histori te nisura kot ne fillim .

  • qytet: 28/11/2020 20:24

   po pra prandaj ja kan rrah djalin sy dashnores diten per diell midis shkodres se kan pas frike

 • Ooo morra: 28/11/2020 18:24

  Sa qe gjalle skishit bythe as me e pa jo ma me i fole pas shpine me komente neper lajme. Tashti prisni e shikoni pjesen e dyte.

  Përgjigju
  • shkoder locja: 29/11/2020 08:56

   nuk ka rru kush per te as fshat vetin jo shkoder prej fshatit vet ka ata qe kan vra edhe enverin ata kan vra prejmen qe asht ken gangster po shkodra nuk ka xjerr komandant ma shum se 6 muaj karrier

  • O pleshti: 28/11/2020 22:31

   E kan vra si nji hiç nmidis te dites pa heksi e ball perball diten per drit. Nji cop legen ka ken nji skuth mas shpindet. Qeni qe leh nuk te Han.

 • Heubre: 28/11/2020 18:01

  Banues ne fshat edhe me x5

  Përgjigju
  • Heibre: 29/11/2020 00:28

   Qka dmth kjo

 • asnjanjes: 28/11/2020 17:08

  ky qe u vra ishte nga fisi qe nuk prekesh s jane me te fortet ne shkoder.grupi i dobracit jane te fort e nuk preken e bejne ligjin.licajt te fortw e nuk preken se ka problem po i preke. po te vraret ne fiset e ketyre kush i beka atehere?ufot? o popull nuk te forte sot.i fort esht ai qe ben e nuk duket.rri ne hije.plumbi kap sìcdo njeri mbi toke:te forte apo jo plumbi deri ne 1000 metra te ha e te con te te shumtit. o ju te fortet mbi toke cdo p0rdhe qe beni mbi kete toke mund te jete e fundit. nuk e di e nuk e njoh te vrarin por shpesh po degjojme qe te fortet ose BINENESMENET po vriten e kjo konfirmon teorine time qe nuk ka gje qe nuk lahet ne kete dynja....

  Përgjigju
 • shkodra jon: 28/11/2020 16:37

  hesapet duhen mu la se kshu ka kjo pune e ka kru ifije ma shum se duhet kohet fundit edhe i biri filloj tu ba si gangster neper shkoder po rrahen midis shkodres prezenc dashnores e banen per spital

  Përgjigju
 • AltinTop: 28/11/2020 16:12

  Drejtesi ska, armatim ka gjithandej... nuk shoh asgje per tu habitur.

  Përgjigju
 • Shkoder: 28/11/2020 15:58

  Pse ktij Hamdis Ramazant ja vran djalin ?

  Përgjigju
  • locja: 29/11/2020 08:59

   ramazant u ban bashke me kundershtaret mirit

 • Bravo: 28/11/2020 15:37

  Mire shkuodra jo keq , po ne nga fieri jemi me bq se ju trimaaa komplet jemi

  Përgjigju
 • All: 28/11/2020 15:23

  Keshku festohete pavarsija.

  Përgjigju
 • harapii shkder loces: 28/11/2020 14:30

  welcome to shkodra djepi i artit e kultures

  Përgjigju
 • Shk: 28/11/2020 13:50

  Ska lidhje me Mir Kocin hiq sma merr mendja po Ridi ska lane kend pa vra qysh 14 vjeq ka ba vrasje ne kohe te komunizmit pastaj ka vra 4 5 tjere me dore te tije deri te Mikeli e Dashi te fortit e Berdices ndoshta jane ba tane bashke e kane vra po fis ma te forte se Ramazant nuk ka Shkodra 3 here kane qite pushk ne komunizem Agimi Enveri etj etj Asllan Cafin e kane daj Blertin djale dajet Medi Ivzikun nip kallabllek ne tana anet dore e forte paska ken iky si e ka vra po fundi dalt hajr ka thane Gjergj Mullaga Edhe Enverin e vrane po per dy dite e vrau Ridi ate djalin ja mori hakun gjithsesi fundi dalte hajr

  Përgjigju
  • Kush e ka vra mikelin: 08/12/2020 10:33

   Mikelin e ka vra vid shega per hesap te ramazanve. Leni rrenat

  • Per Shkoder: 28/11/2020 19:14

   Mikelin e ka vra Enver Ramazani

  • O shk: 28/11/2020 17:02

   O shk pse kaq te forte Jane kta. Nuk Jane nigju kaq shume. Kta komandojne ne shkoder apo jo?

  • shkoder: 28/11/2020 16:31

   ti qe thu ska fis ma fort shkoder se ramazant ke njaty mushan afer tyne fisin musa sadikut qe nuk bajn per burra hiq ramazant kan rrah djalin enverit diten per diell edhe ka shku ridi per trim mu kap me to asht detyru me myll punt se ka has sharra gozhd fisi musa sadikut shok kan vra gati 20 vet e jan kallabllek se rrujn hiq per kerkend

  • Papa: 28/11/2020 16:30

   Ja ke fut kot tana ,nuk kan qit asiher pushk ne kohe te munizmit

  • shkoder: 28/11/2020 16:24

   mikelin ka vra tjera kush shok jo ky po asht ken prezent aty tjetra dashin berdic nuk e ka vra kush sa per info po ka vra vedin edhe tjetra dashi me mikelin ska pas berdica as shkodra mren djem ma fort trima

  • Inspektori: 28/11/2020 15:58

   Apo i shkon ne varrim,mnqs ditke shum per kto trimat,uroj tvish me elton dulin dhe mehdi ivzikun se rradha per kto tashti

 • Shkodra: 28/11/2020 13:34

  Paska ken burr Hamdija

  Përgjigju
  • na trego: 28/11/2020 14:01

   Atehere a paten vra edhe Gjon Gjeken para zgjedhjeve? Noshta kane vendose politikanet me nderrua kapot. Mir Kocine paten thane qe e kane vrare per hakmarrje te Cim Cafit.

 • Ami: 28/11/2020 13:19

  Loja ka fillu..

  Përgjigju
  • Biii: 05/12/2020 19:33

   E po t bahet qefi ty a si den me ba prov

  • Shoku: 28/11/2020 13:28

   Ska ken e marume najher. Thjesht u desht kohe qetesi dhe tesh skan me u ndal ma

  • Dori: 28/11/2020 13:23

   Ca loje? Na trego pak per prapaskenat qe po ndodhin ne Shkoder.

 • [email protected]: 28/11/2020 13:16

  "Ky i fundit është ekzekutuar si sot një vit më parë, më 28 nëntor 2012." Thuji atij gazetarit qe i kane ngel akrepat ... jemi ne vitin 2020

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 28/11/2020 13:08

  108 vjet shtet i korruptuar shqiptar. Falangat e korrupsionit nen drejtimin e Metes-Rames-Ruçit@Company vazhdojne te bejne namin ne Shqiperi duke treguar edhe dhembet SHBA@BE.

  Përgjigju
 • Ramazant Mafioza: 28/11/2020 12:51

  Edmir Kocia ska lane kam mrapa qe me u kap me Ramazant. Dikush tjeter duhet ta kete vra

  Përgjigju
  • Alban rexha: 29/11/2020 01:05

   Ju lalucet e Fierit punoni motrat tuaja dhe pastaj ua beni me mbeleseri shokeve rrace e qelbur

  • per kuriozon: 28/11/2020 18:18

   lagja 1maj koder lagje çameve ne fier dikur bente ligjin absolut familja hasani pronaret legjitim te lokalit te famshem ne fier Kus Çama ne gjith fierin pa perjashtim der sa u vran dy antaret kryesor te tyre nga hasmet e tyre familje ben qimes jan baraz me te vrar me qimet pastaj komanden e mori renato çami me mozin dyshe pandar sot per sot ne komplet qarkun nuk e ruajn per njeri edin te gjith te gjith dmth me vepra nga 99 e ketej kan korrur vetem fitore nuk ju esht diskutuar kurr emri po kurrr nuk ka dmth ndonje histori mbas 98 99 qe renato çami te ket humbje ska shanc deri me sot flasim se neser si dihet ka miq ne gjith shqiperin avdylet e shijakut i ka laka e tij dmth çamce i ka shum miq

  • Per ty fieri: 28/11/2020 16:59

   O fieri kush esht lagja 1 maj e lart ne fier per ne qe se dime? Kush nga kta te forte komandon aty . Komandon vetem te lagja apo ne gjithe fierin?

  • Kuriozi: 28/11/2020 16:57

   Kush Jane keta ramazant? Nuk jane degju shum ne media. Jane te forte e shkodres apo ka me te forte se kta. Ca problemesh kan pas me mir kocine

  • jeta fundit: 28/11/2020 16:39

   ka lan baben shok edhe lek sa dush nji telefon edhe qon parajs vec veni gishtin

  • fieri: 28/11/2020 15:46

   o fredi ta q...motren e ca te kesh na fieri brenda jam lagja 1maj lart e din na e gjith shqiperia po ke deshire bujrum

  • alfredi: 28/11/2020 14:16

   O fieri o rob q*r ,or kodosh ku i ke mësu keto rregulla ti .

  • fieri: 28/11/2020 13:32

   te vrasin miqt shoket edhe nese ska niper e vllezer ktej na ne keshtu funksionon

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

'Farsë tragjikomike', debati i Ramës me ambasadorin rus në OKB tërbon Kremlinin

'Farsë tragjikomike', debati i Ramës me ambasadorin rus në OKB tërbon Kremlinin