Xhaçka uron besimtarët myslimanë brenda dhe jashtë vendit për nisjen e Ramazanit: Agjërim të lehtë në muajin e sakrificës dhe të triumfit

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka

Ministrja e jashtme, Olta Xhaçka ka uruar besimtarët myslimanë brenda dhe jashtë vendit për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Përmes një postimi në rrjetin e saj social Xhaçka shkruan se ky është muaji i sakrificës dhe i triumfit në emër të idealeve të larta njerëzore.

“Zoti na pranoftë”, shkruan ministrja në fund të postimit.


Lajmi kryesor:

Nis muaji i Ramazanit, i dyti vit në pandemi, uron politika! Rama nga Xhamia e Et'hem Beut: Muaji i afrimit me dritën në fundin e tunelit rraskapitës të pandemisë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?×

Lajmi i fundit

John

Kim ‘mesazh’ tjetër Berishës: SHBA serioze në luftën me korrupsionin, do ndihmojmë për një Shqipëri më demokratike, me ju edhe përtej 30 viteve të ardhshme