Yuri Kim krah Bujar Qamilit, ndjek nga afër koncertin për këngëtaren e muzikës popullore Fitnete Rexha: Unë e dua Shqipërinë

Yuri Kim krah Bujar Qamilit, ndjek nga afër koncertin për këngëtaren e muzikës popullore Fitnete Rexha: Unë e dua Shqipërinë

TIRANË- Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim është njëkohësisht edhe një ambasadore shumë e mirë e traditave dhe e kulturës shqiptare.

Ajo është parë që të promovojë bukuritë e vendit tonë, e ndërsa së fundmi ka marrë pjesë edhe në shfaqjen në përkujtim të këngëtares së muzikës popullore Fitnete Rexha. Në fund, shkrimin e saj, diplomatja amerikane e mbyll me një fjali shumë domethënëse "Unë e dua Shqipërinë".

"Një mbrëmje e mrekullueshme në përkujtim të këngëtares së muzikës popullore Fitnete Rexha, me këngët e saj të interpretuara mjeshtërisht nga Bujar Qamili dhe Valbona Mema, e të rinj që duan të ecin në gjurmët e saj. Unë e dua Shqipërinë", shkruan Kim.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Yuri Kim (@amb_yurikim)

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Macron takohet me Elon Musk: Twitter duhet të respektojë rregullat europiane

Macron takohet me Elon Musk: Twitter duhet të respektojë rregullat europiane