Zgjedhje të parakohshme? Lëvizjet e PS ngjallin dyshimet! Ja si përgjigjet deputeti socialist

 

Mazhoranca nuk ka pres të shkojë në zgjedhje të parakohshme, pasi është e konsoliduar. Kështu iu përgjigj në Report Tv në emisionin ‘Studio Live’, deputeti socialist Xhamel Qefalia, dyshimeve në lidhje me këto teori.

‘Nuk ka arsye për të pasur zgjedhje të parakohshme. Kur mazhoranca ka kriza, por ne nuk kemi. Mazhoranca është e konsoliduar ka numra dhe për ligje të veçanta mori edhe vota për ligjin.  Fushata e anëtarësimeve është në funksion të rienergjizimit të degëve, strukturave. Nuk ka arsye për zgjedhje të parakohshme. Ne sapo kaluam zgjedhjet e 14 majit.’- tha Qefalia.


Lajmi kryesor:

Amnistia, deputeti i PS-së: Shpresojmë të kalojë të enjten! Të përfitojnë edhe protestuesit që goditën Bashën më 8 janar


M.Q./E.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Kryeministri i  zgjedhur i Britanisë, Starmer bisedë telefonike me Trump: Dënoj sulmin ndaj ish presidentit

Kryeministri i zgjedhur i Britanisë, Starmer bisedë telefonike me Trump: Dënoj sulmin ndaj ish presidentit