Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, dalin rezultatet e para në Dibër, prinë kandidati i ASH-AAA, Bekim Pocest

Hekuran Duka dhe Bekim Pocest

Ka nisur procesi i numërimit të votave në Maqedoninë e Veriut, ku është publikuar edhe rezultati paraprak në Dibër. Sipas rezultateve te para, prinë kandidati i ASH-AAA, Bekim Pocest i cili garon përballë Hekuran Dukës së BDI.


Lajmi kryesor:

Përfundojnë zgjedhje lokale në Maqedoninë e Veriut, pjesëmarrja 49.29%! Nis numërimi i votave, LSDM dhe BDI deklarojnë epërsi


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Prishja e banesave te '5 Maji', PD kërkon seancë dëgjimore me banorët dhe Veliajn! Dorëzon zyrtarisht kërkesën në Komisionin e Ligjeve