Zgjedhjet në PD, Basha dorëzon zyrtarisht kandidaturën e tij, surprizon Lisandër Hoxha, do garojë edhe ai

1621621915_hoxhabasha.jpg

Lisander Hoxha dhe Lulzim Basha

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka dorëzuar zyrtarisht ditën e sotme formularin e kandidimit për kreun e kësaj partie në zgjedhjet që do të mbahen më 13 qershor. Ashtu siç pritej Basha kërkon të vijojë të drejtojë Partinë Demokratike, edhe pse shumë nga demokratët janë zhgënjyer me humbjet e njëpasnjëshme të tij qoftë në betejat polikë qoftë në zgjedhjet lokale dhe parlamentare.

Gjatë ditës së sotme e dorëzuan formularin për kandidaturën e tyre për kreun e PD edhe Fatbardh Kadilli dhe Edith Harxhi, ndërsa Ibsen Elezi edhe pse shpalli kandidaturën e  tij, pritet që ta dorëzojë atë zyrtarisht ditën e nesërme kur është edhe fati i fundit i dorëzimit. Po nesër do e dorëzojë edhe formularin e kandidimit edhe ish-zv.kryetari i FRPD, Lisandër Hoxha.


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet në PD/ Basha përballë Fatbardh Kadillit, Edith Harxhit, Ibsen Elezit dhe Lisandër Hoxhës! Grupi 'Për PD': Gara asimetrike dhe jo e mbështetur në rregulla


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të vendosen kufizime për personat e pavaksinuar?×

Lajmi i fundit

John

Dita ndërkombëtare kundër korrupsionit, Basha: Koha për një angazhim të të gjithë shoqërisë për pastrimin e politikës dhe përballjen me korrupsionin