Zvarritet procesi, mungojnë avokatët, shtyhet për herë të katërt pretenca për Shullazin

Zvarritet procesi, mungojnë avokatët, shtyhet për herë të katërt pretenca për Shullazin

Emiljano Shullazi me banden para gjyqit

TIRANE-Shtyhet për herë të katërt pretenca për Emiljano Shullazin dhe bandën e tij. Në seancën e sotme pretenca është shtyrë, pasi nuk ishin paraqitur avokatët e bandës së Shullazit. Ndërkohë që seanca e radhës është caktuar për në datë 31 korrik.

Shullazi rrezikon deri në 15 vite burg për akuzat, po ashtu edhe anëtarët e bandës; Gilmando Dani, Besmir Shullazi, Endrit Qyqja dhe Endrit Zela.

Banda e Shullazit akuzohet për krijimin e grupit të strukturuar kriminal, kanosje për shkak të detyrës ndaj Mynyr Konit e Dhori Kules dhe shtrëngim me anë të kanosjes për dhënie pasurie kundër Ylvi Beqjes për ish-hotel "Vollgën" në Durrës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fush Kruja: 24/07/2018 13:49

  Bini avokatet ne gjygj o kriminela. Tani do filloni te kerceni vallen e vdekjes, aty ku shkoni. Po ju pret Ver Stafuga. Ai do ju a mari shpirtin dhe ne ferr do jua dergoj.

  Përgjigju
 • Fredi: 24/07/2018 12:03

  Shullazi do marre 20 vjet, Dani 17 dhe keshtu me rradhe te tjeret. Deri atehere do zbardhen dhe vrasjet qe ka kryer kjo bande sepse njerezit do jene me te sigurte dhe do flasin. Loshin nuk e pashe sot ne gjykate, ku ishte futur se te gjithe te tjeret i njoh.

  Përgjigju
  • Nesti: 24/07/2018 13:45

   Po prap këto plehrat. Nuk i denuan keto. Po keta kan vrar njerez more dhe i denojn per grabitje. Drejtësi leshi.

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Atentati në Rrëshen, ja si paraqitet gjendja shëndetësore e 3 të plagosurve te ‘Trauma’

Atentati në Rrëshen, ja si paraqitet gjendja shëndetësore e 3 të plagosurve te ‘Trauma’