Zvicër/ Shqiptari vret gruan me thikë në sy të djalit dhe arratiset bashkë me të

Zvicër/ Shqiptari vret gruan me thikë në sy të djalit dhe arratiset bashkë me të

Autori me fëmijët

ZVICËR- Një shqiptar nga Maqedonia e Veriut, është arrestuar pasi  vrau gruan e tij me thikë në sy të djalit  dhe u arratis në Zvicrën lindore me të.

Sipas gazetës Blick, vrasja në Dietkon ndodhi të hënën pasdite dhe personi me emrin Ilir B nga Maqedonia e kishte vrarë me thikë gruan e tij.

Autori i krimit u kap më pas në Trübbach SG. Sipas medias së huaj, një anëtar i familjes i vrasësit thotë se çifti jetonte veçmas.“Ajo i kishte thënë atij se nuk lejohej të shihte katër fëmijët për ca kohë”. Ai së fundmi u lejua t’i vizitojë ata përsëri, kështu që ai mori me qira një dhomë afër shtëpisë së tyre".

Një mik i viktimës është tronditur: “gjithçka është shumë e pabesueshme dhe tragjike”. Luiza është përpjekur që sa kohë të shpëtojë  nga ai, sepse ishte i dhunshëm dhe e keqtrajtoi".

Një fqinj në vendngjarje ka bërë të ditur se e kishet dëgjuar në mëngjes burrin duke bërtitur. Policia e  Zyrihut  informon se Ilir B. ishte në proces gjyqësor në shkurt të vitit 2018 për dhunë në familje dhe kërcënim ndaj gruas së tij.

Foto e Ilir B.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë