Zyrtare/ Bayern Munich emëron në stol Vincent Kompany

Zyrtare/ Bayern Munich emëron në stol Vincent Kompany

Vincent Kompany

Bayern Munich ka konfirmuar zyrtarisht se Vincent Kompany do të jetë trajneri i tyre i ri. Belgu është larguar nga Burnley, që ra nga Premier League në Championshipin anglez, për të marrë drejtimin e gjigantit bavarez.

Përmes një komunikate, Bayern Munichu bëri të ditur se Kompany ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2027.

"FC Bayern ka nënshkruar me Vincent Kompany si trajner të ri. 38-vjeçari belg nënshkroi me rekordmenët gjermanë deri më 30 qershor 2027. Së fundmi ai ka punuar për klubin anglez të Premier League, FC Burnley”, thuhet në njoftimin e Bayernit.

Veç Burnley, Kompany ka qenë trajner edhe te Anderlecht në Belgjikë. Kujtojmë se ai është një legjendë e Manchester Cityt, duke luajtur për 11 vite me "Qytetarët", nga 2008-2019.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Dëshmia, dy oficerë policie lanë pozicionet e tyre dhe u vunë në kërkim të atentatorit të Trumpit përpara se ai të qëllonte

Dëshmia, dy oficerë policie lanë pozicionet e tyre dhe u vunë në kërkim të atentatorit të Trumpit përpara se ai të qëllonte