Zyrtare/ 'Edhe tre vite bardhekuq', Skënderbeu rinovon me lojtarin polivalent

Zyrtare/ 'Edhe tre vite bardhekuq', Skënderbeu rinovon me lojtarin polivalent

Randy Dwumfour me fanellën bardhekuqe

Skënderbeu ka zyrtarizuar firmën edhe për tre sezone me Randy Dwumfour. 22-vjeçari nga Gana është një vlerë e shtuar për korçarët, që i kanë besuar lojtarin polivalent edhe për të të paktën tre sezone.

"Randy Dwumfour edhe 3 vite bardhekuq. Futbollisti ganez ka rinovuar kontratën me klubin dhe do të vijojë të jetë pjesë e Skënderbeut edhe për një kohë të gjatë! I urojmë suksese!", njoftojnë bardhekuqtë.

Mbrojtësi që luan edhe si mesfushor iu bashkua për herë të parë "Ujqërve" në janarin e 2020. Sezonin e shkuar ai luajti për gjashtë muaj te AO Episopi në Greqi, teksa u rikthye sërish me korçarët këtë janar.

Gjatë këtij sezoni trajneri Ivan Gvozdenovic e ka aktivizuar lojtarin në tre ndeshje, duke qenë lojtari kyç i prapavijës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Pas publikimit të videos së Sokolov me Shoigu, reagojnë ukrainasit: Situata e ekspertëve amerikanë dhe komandantit mbetet ‘e paqartë’

Pas publikimit të videos së Sokolov me Shoigu, reagojnë ukrainasit: Situata e ekspertëve amerikanë dhe komandantit mbetet ‘e paqartë’