Zyrtare/ Superliga në dyshim, Flamurtari zgjedh pasardhësin e Çelës! Në staf edhe Bicaj

Zyrtare/ Superliga në dyshim, Flamurtari zgjedh pasardhësin e Çelës! Në staf edhe Bicaj

Dritan Resuli dhe Ditmar Bicaj

Dritan Resuli do jetë trajneri i ri i Flamurtarit për pjesën e mbetur në Kategorinë e Parë. 47-vjeçari vlonjat rikthehet në stolin e kuqezinjve pas më shumë se një viti, pasi u largua në shtatorin e 2022.

Resuli e ka drejtuar Flamurtarin për 16 ndeshje në dy periudha të ndryshme, teksa me punën e tij ka bindur administratorin Sinan Idrizi për ta rikthyer në krye të ekipit.

Së bashku me të në stol do jetë edhe Ditmar Bicaj. Ish-mbrojtësi tanimë do jetë me detyrën e ndihmëstrajnerit, duke nisur kështu një karrierë të re. Kujtojmë se dje stafi i Flamurtarit vendosi të largonte trajnerin Emiliano Çela pas humbjes 2-0 me Bylisin në udhëtim.

Pas 13 javëve në të Parën, Flamurtari me 24 pikë mban vendin e katërt, me objektivin e qartë për një vend në elitën e futbollit shqiptar sezonin që vjen.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Hasan Cami: 28/11/2023 19:48

    Papoku si lojtar ka qene i madh po trajner s,ma mbush mendjen

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Gjermania legalizon kanabisin për të gjithë personat mbi 18-vjeç

Gjermania legalizon kanabisin për të gjithë personat mbi 18-vjeç