Zyrtare/ U rrëzua nga Superliga, Çela firmos me Flamurtarin

Zyrtare/ U rrëzua nga Superliga, Çela firmos me Flamurtarin

Emiljano Çela (majtas), gjatë prezantimit

Emiljano Çela është zyrtarisht trajneri i Flamurtarit. 37-vjeçari ka gjetur akordin me vlonjatët dhe nga sezoni i ri do drejtojë në Kategorinë e Parë. Për dy sezonet e fundit, beratasi ka qenë i ulur në stolin e Kastriotit, duke e drejtuar në 53 paraqitje në Superligë.

"Emiliano Çela është zyrtarisht trajner Flamurtari Football Club. Pas karrieres si futbollist i Flamurtari Football Club tashmë rikthehet si trajner. Mirë se vjen në familjen e madhe Kuqezi", njofton Flamurtari.

Pas eksperiencës si futbollist te Flamurtari, Çela rikthehet në Vlorë si trajner. Kujtojmë se sezonin që lamë pas, krutanët nuk mbijetuan në Superligë dhe edicionin e ri do jenë kundërshtarë të vlonjatëve në të Parën.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar