Anti -KÇK, OFL në ditën e III

6 Shkurt, 15:20

TIRANË- Gazetari Poli Hoxha i ftuar në studion e Report Tv është rreshtuar në krahun e njerëzve që janë renditur kundër Operacioni Forca e Ligjit (OFL), mekanizmi me anë të së cilit do të vihet në zbatim ligji special Anti- KÇK. Në studion e "Repolitix", Hoxha e cilëson si një "makiajzh të realitetit", ku shprehet se është skeptik se lufta kundër krimin do të pësojë ndryshim, përkundrazi ai mendon që krimi do të fuqizohet.

Për shpjeguar këtë qëndrim, ai këtë ka bërë një krahasim, me anti-trupat dhe virus.  

"Makijazh i realitet. Ka nisur dhe fushatën elektorale. Si mund të luftosh krimin me një polici. merri me radhë të gjithë drejtorët që nuk kë shkarkuar asnjë thjesht janë qarkulluar. Të kem besim se këtu ka ndryshuar gjë? Ashtu si në një trup nëse i fut antiobotik skarco, falso,  e forcojnë më shumë virusi. Bota e krimit mund të dalë me e sofitikuar. Pse të mos prisnim SPAK apo Byronë e Hetimit? Është qesharake, dërgova formularin, është qesharake. Del ajo vajza me syze pa syve, bjonde apo zeshkane dhe lexon pasuritë e X filanit,  iu konfiskua. Unë dua të dal dhe të më thotë "e bëra" jo "do të bëjmë", tha Hoxha në studion e Report TV.

Emisionin "Repolitix" me moderator Denis Mingën mund ta ndiqni çdo të martë dhe të mërkurë në orën 20:55 në ekranin e Report Tv

 

b.ha./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha