Berisha flet për arrestimin e Dakos, i kthehet Balla: Ti s’ke prapanicë të dalësh para prokurorëve! Ke vrarë duke shpërdoruar detyrën

8 Qershor, 16:53

Sali Berisha ka sulmuar SPAK-un gjatë seancës së sotme plenare duke e quajtur si drejtësi me regji nga Edi Rama, ndërsa është shprehur se si Vangjush Dako duhet të arrestohet edhe Erjon Veliaj. Ndaj tij ka reaguar Taulant Balla, i cili i ka përmendur Berishës disa prej aferave më të mëdha korruptive qindra-miliona dollarëshe për të cilat socialistët e kanë akuzuar vazhdimisht si vrasjet më 21 janar dhe afera e CEZ.

 

Kategori të tjera

Shiko të gjitha