Berisha ‘Non Grata’ në BE? Ja si përgjigjet Borrell

16 Mars, 14:08

Teksa po përflitet se Sali Berisha mund të shpallet non grata edhe nga BE, zyrtari i lartë Josep Borell tha se nuk ka asnjë informacion për sanksione ndaj ndonjë shtetasi shqiptar.

“Nga pikëpamja jonë e vetmja gjë që mund të themi është që ne i marrim vendimet për sanksionet e Këshillit dhe këto janë pjesë e politikës së jashtme dhe sigurisë, por mesa di unë nuk kam asnjë informacion për propozim për sanksione për qytetarë shqiptarë,” – u shpreh Borrell.

Kategori të tjera