Berisha: Zyrtari i FBI dhe ortaku i tij Mark Rossini janë angazhuar në ‘veprimtari kriminale’ për llogari të Ramës, kishin qëllim të asgjësonin opozitën

31 Janar, 19:55

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon të akuzojë kreun e Qeverisë Edi Rama se ka korruptuar zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal dhe se qëllimi i tyre ka qenë asgjësimi i opozitës. Berisha thotë se McGonigal dhe Mark Rossini, ortak i tij i ish-zyrtarit, janë angazhuar haptas në veprimtari kriminale, antikushtetuese për llogari të Edi Ramës.

Kategori të tjera