Biskota me ginger

17 Dhjetor 2020, 11:02

Biskota me ginger:

Përbërësit:

Miell 250 gr

Sheqer pluhur 75

1 bustinë pluhur pjekje

125 gr gjalp  në temperaturë ambienti

2 lugë fara lulekuqe

2 cm ginger të freskët

1 vezë

Për kremin:

Philadelphia dhe sheqer pluhur

Përgatitja:

Pasi t’i përzieni të gjtihë ingridientët bashkë, hapni një petë rreth 0.5mm, jepini formën e dëshiruar dhe i pjekim në furrë të parangrohur në 180 gradë. Për kremin në mes përdorni Philadelphia, rreth 3-4 lugë dhe 2 lugë sheqer pluhur, duhet t’I rrihni mirë dhe lyeni biskotat duke I bashkuar 2 nga 2.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha