Biskota me sherbet nga zonja Albana

24 Qershor, 11:59

Biskota me sherbet
Përbërësit:

  • 1 pako biskota
  • 1 litër ujë
  • 1 kg sheqer
  • 6-7 lgj gjalpë

Përgatitja:

Biskotat I marrim, I lyejmë me gjalp të shkrirë për sipër dhe I fusim në furrë në 180 gradë për 10 minuta. Në një enë përgatisim shërbetin, me ujin me sheqerin, Biskotat duhet të jenë të nxehta dhe shërbeti I ftohtë ose anasjelltas.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha