Byreçka krokante pa okllai me mish të grirë dhe vezë nga zonja Albana

26 Maj, 12:06

Byreçka krokante pa okllai

Përbërësit:

 • 400 gr miell
 • 1 lç kripë
 • 1 majë luge çaji sheqer
 • 5 pika uthull
 • 1 lç vaj
 • Ujë të vakët sa të marrë

Për mbushjen:

 • 250 gr mish i grirë / vezë
 • 1 qepë
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Zëmë brumin me ujë, kripë, pak sheqer, uthull dhe vaj. E lëmë të pushojë pak dhe e ndajmë në toptha duke i zhytur në vaj. Ndërkohë mishin e grirë e bashkojmë me qepën e grirë imët, kripën dhe piperin.

Topthat e brumit i hapim me dorë duke ushtruar një prekje të lehtë në skajet e brumit. E kapim më pas në skaje dhe e mbledhim kular. Në mes vendosim  mbushjen si qofte dhe i vendosim byreçkat të piqen në furrë në temperaturën 180 gradë Celsius për 40 minuta.

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha