Dialogu Kosovë-Serbi, Borrell për Report Tv: Në Ohër do diskutojmë afatet se kur do zbatohet marrëveshja e BE, nëse palët bien dakord do ishte një fitore

16 Mars, 14:10

Përfaqësuesi i BE-së, Josep Borrell komentoi për Report Tv dialogun Kosovë-serbi dhe takimin e radhës që do të mbahet në Ohër. Për gazetarin e Report Tv, Ermal Qori, Borrell tha se dy palët kanë pranuar propozimin europian, por është e rëndësishme afati se kur do zbatohen. Borrell tha se në takim do diskutohen afatet kur do zbatohet kjo marrëveshje dhe nëse palët bien dakord do ishte një fitore.

 

Kategori të tjera