Fileto pule me rikota dhe oriz

28 Prill, 10:28 | Përditesimi i fundit: 2021-04-28 11:33:15

Fileto pule me rikotë dhe oriz

Përbërësit:

2 presh

180 gr kërpudha

Oriz

Trumzë

60 gr rikotë

1 grusht gjethe borzilok

Hudhra

10 gr djathe parmiggiano i grirë

2 fileto pule

majdanoz

Përgatitja:

Skuqni preshët në vaj dhe më pas shtoni kërpudhat. Më pas orizin dhe trumzën. Shtoni 700 ml ujë dhe lërini të ziejnë. Ndërkohë përgatisni në një enë rikotën e djathin parmiggiano, hudhrën e prerë në copëza dhe gjethet e borzilokut të prera. Përziejini bashkë dhe me këtë masë mbuloni filetot e pulës. Hapni në mes secilën fileto si një xhep dhe mbushini. Skuqni në zjarr të ulët për 10 minuta. Servirni në pjatë fileton e mbushur me orizin e përgatitur dhe pak majdanoz sipër.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha