I hiqen 15 pikë, Kona: Juventusi u “përkëdhel”, klubet shqiptare probleme të mëdha financiare

21 Janar, 11:04

Juventusit iu hoqën 15 pikë nga renditja e kampionatit actual për shkak të mashtrimit financiar. Gazetari sportive Tami Kona në një lidhje me emisionin “Shtypi I Ditës dhe Ju” në Report Tv e cilësoi si “bombë” këtë vendim të drejtësisë sportive në Itali. Ai tha se dënimi duhet të ishte më I ashpër dhe se bardhezinjtë u “përkëdhelën” me heqjen e vetëm 15 pikëve. Duke folur për situatën në futbollin shqiptar Kona sqaroi se klubet në vend kanë probleme të mëdha financiare.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha