Koalicioni me Rithemelimin, Meta: Fokusohet tek transformimi i këshillave bashkiakë! Me Berishën prishem vetëm nëse bëhet fjalë për 2 gjëra

16 Mars, 20:50

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta zhvilloi mbrëmjen e sotme një mbledhje me kandidatët për këshilltarë bashkiakë të PL-së në Këshillin e Bashkisë së Tiranës. Ai foli për koalicionin e zyrtarizuar mbrëmjen e djeshme me Berishën nën siglën ‘Bashkë Fitojmë’, për të cilin tha se është firmosur prej disa muajsh dhe lidhet me transformimin e këshilltave bashkiakë në parlamente të vërteta vendore.

Kategori të tjera