Lazanja me spinaq dhe kërpudha nga zonja Albana

7 Korrik, 12:39

Lazanja me spinaq dhe kërpudha

Përbërësit:

 • 1 pako lazanja
 • 1 qepë
 • 400 gr kërpudha
 • 350 gr spinaq
 • 1 karrotë
 • 4-5 vezë
 • 400 gr kos
 • 200 ml qumësht
 • Kripë, piper
 • Djathë kaçkavall

Përgatitja:

Marrim qepën e kaurdisim, hedhim karrotat dhe kërpudhat dhe I kaurdisim sëbashku, më pas hedhim spinaqin dhe shtojmë dhe ujë që të ziejë. Një pjesë të salcës e shtrojmë në tavë. Më pas vendosim një shtresë lazanja, hedhim sipër një shtresë mbushjen e gatuar. Shtrojmë sërish një shtresë me lazanja. Sërish shtresën e mbushjes dhe djath kaçkavall. Sërish shtresën me lazanja dhe sipër kësaj shtrese shtojmë qumësht, vezë, kosin. E vendosim tavën në furrë në 180 gradë Celsius për 1 orë e  gjysmë dhe më pas është gati për servirje.

 

Programe të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha