Ludovik Nikaj, i pushkatuar për sekretet e Partisë

14 Qershor, 23:26

Ekzekutimi i Ludovik Nikajt në maj 1945, ne fshehtësi, në një prje vend ekzekutimet pranë Lumit Lana dhe misteri i që shoqëroi për dekada me rradhë familjen e cila nuk mundi kurrë ti gjejë eshtrat tij e të ndërtonin një varr për të. mes qindra pikpyetjeve që kanë për fatin e tij, familjarët besojnë se zhdukja e tij lidhet vetëm me emrin e Enver Hoxhës dhe arsyeja e ekzekutimit ishin sekretet e partisë që ai dinte që prej krijimit të grupeve të para komuniste.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha