Muffins me perime nga zonja Vjollca

22 Shkurt, 10:19

Muffins me perime

Përbërësit:

4 vezë

80 ml vaj ( 1 filxhan kafeje dhe 1 lugë gjelle)

1 filxhan çaji kos

2 lugë gjelle parmixhano I grirë

kripë

2 lugë gjelle niseshte patate

250 gr miell

1 pako pluhur pjekës

Perimet

1 kungull

3-4 domate qershi

ullinj

djath

Përgatitja:

Në një tas vendosim vezët e plota i përziejmë ato duke shtuar vajin, kosin, niseshte, kripë,miell, pluhur pjekës I përziejmë të gjithë përbërësit në tas.

Në një tepsi në formë Muffins vendosim nga një letër të posaçme dhe mbushim me brum 3/4 e kupave.

Presim kungullin në rende nga ana më e trashë, domatet në 1/4 ullinjtë në rrathë dhe dekorojmë ose mbushim pjesën tjetër të mbetur bosh tek kupat.Po ashtu dhe djathin e grijmë trashë I ndajmë këto sipas shijeve tona ose për cdo shije nga 3 kupa vendpsim tavën e furrën e parangrohur në temperaturë 180 gradë Celsius për 25 minuta.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha