Nëse prishet pajisja e identifikimi biometrik? Celibashi: Do zëvendësohet për 2 orë, nëse s'bëhet e mundur do votohet manualisht

19 Prill, 12:22

Ilirjan Celibashi ka shpjeguar në një intervistë për Report Tv se janë marrë të gjitha masat edhe nëse pajisja e identifikimit biometrik pëson defet dhe nuk punon. Ai tha se kjo pajisje do të zëvendësohet për 1-2 orë maksimumi edhe në zonat më të thella. Gjatë kohës që kjo pajisje pritet të zëvendësohet procesi i votimit do të pezullohet në këtë qendër votimi tha Celibashi, ndërsa sqaroi se nëse kjo nuk do të mundësohet për arsye të ndryshme, atëherë votimi do të vijojë në mënyrë manuale.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha