PD pas zgjedhjeve dhe monedha e re. Të ftuar Xhelal Mziu dhe Arben Malaj

22 Qershor, 07:27

Fushata zgjedhore për zgjedhjet e 25 prillit shënoi edhe disa ngjarje që njollosën klimën politike në vend. Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, nga struktura paramilitare të ngritura nga Partia Demokratike për të mbrojtur votën, kulmuan edhe me disa deklarata shokuesë të kandidatit për deputet në qarkune Dibrës, Xhelal Mziut Rikthimi i ish-kreut të PD-së, Sali Berishës sërish në krye të kësaj partie, do t'i shkaktonte asaj një dëm të jashtëzakonshëm. Kështu i komentoi ish-Ministri i Ekonomisë, Arben Malaj, deklaratat e fundit të Berishës, i cili ka lënë të hapur mundësinë e rikthimit në krye të PD.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha