PD s’regjistrohet në zgjedhje, Pampuri në Report Tv: Kapriço, ç’u duhej atyre me Bashën? Luftojmë të dalim me 1 përfaqësues, disa kandidatë po dyshojnë 'Foltoren'

15 Mars 2023, 09:24

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri e ka cilësuar kapriço dhe rezultat i bindjeve politike vendimin e djeshëm të komisioneri të KQZ-së, Ilirjan Celibashit për mos regjistrimin e PD-së. E ftuar në ‘Shtypi i Ditës dhe Ju’ me gazetarin e Report Tv, Andi Kapxhiu, deputetja tha se futja në skenë e Lulzim Bashës është e panevojshme, pasi PD sipas saj ishte në rregull nga ana e dokumentacionit për t’u regjistruar në zgjedhje vendore