Puding me banane (BanaKing) nga zonja Vjollca

28 Janar, 10:30

 Puding me banane

Përbërësit:

1 litër qumësht

2 Puding ( 1 vanilje dhe 1 çokollatë)

2-3 banane

8 lugë gjelle sheqer

Lajthi sipas dëshirës

Përgatitja:

Ndajmë qumështin në 2 tiganë, 500 dhe 500 . Në secilin prej tiganit shtojmë 1 buding vanilje dhe 1 buding cokollate. E leme sa të marr valë dhe e largojmë nga zjarri.

Ndërkohë presim bananet në feta rrumbullake, vendosim në gotë fillimisht buding vanilje banana, buding cokollate, buding vanilje, banana dhe në fund buding buding cokollatem banana dhe në fund buding cokollate. Ne fund coptojmë lajthinë dhe e shtojmë në fund pasi budingu të ftohet në fund vendosim 2 feta banana dhe e servirim.

 

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha