Rama: Fasoneria s’ka menduar për krizën e punëtorëve! Me kë do t’i zëvendësojë gratë, do vijnë vajzat e TikTok-ut të punojnë për 40 mijë lekë?!

17 Mars, 12:24

Kryeministri Edi Rama ka folur për krizën e punëtorëve duke thënë se industria e fasonëve nuk ka menduar për këtë ditë. Rama tha se pronarët e fasonervie i kanë shfrytëzuar gratë që kanë marrë në punë që nga viti ’90, e ndërsa tani gjenden përballë krizës së punëtorëve dhe s’do kenë me kë t’i zëvendësojnë, duke ngritur edhe një pyetje ironike se a do marrin dot gocat e TikTok-ut dhe t’i paguajnë me 40 mijë lekë.

 

Kategori të tjera