Rama: Mbyllëm konsultimet për kanabisin mjekësor, do e kalojmë në Kuvend! Varhelyi solli fondin për Kolegjin Europian

16 Mars, 13:47

Pas takimit me zyrtarët e lartë të BE, Oliver Varhelyi dhe Josep Borrell, kreu i qeverisë u shpreh se është mbyllur procesi i konsultimit për kanabisit mjekësor ndaj çështja do të vijojë në parlament. Në fund të fjalës u shpreh se Komisioneri Varhelyi ka ardhur këtë herë në Tiranë me fondin për ndërtimin e Kolegjit Europian.

 

Kategori të tjera