Rama pret Kurtin në Tiranë: Të hedhë hapat për Asociacionin dhe Kishën Serbe, e mbështes! Begaj: Marrëveshja me Serbinë garanci për paqe

26 Mars, 15:52

Pas negociatave me Serbinë në Ohër, kryeministri Albin Kurti zhvilloi vizitë në Tiranë ku takoi krerët më të rëndësishëm të shtetit shqiptar, me të cilët bisedoi në lidhje më ketë marrëveshje. Takimi më i gjatë ishte me kryeministrin Edi Rama, i cili e priti për 2 orë dhe e mbështeti për të hedhur hapat e radhës që do të normalizojnë marrëdhëniet me Serbinë.

    Kategori të tjera