Receta e ditës - Biskota me arrë kokosi dhe tasqebap / Pjesa e parë

19 Shkurt 2019, 15:53

Receta e parë: Biskota me arrë kokosi

Përbërësit:

200 gr sheqer

4 të bardha veze

200 gr arrë kokosi

Përgatitja:

Në një tenxhere vendosim sheqerin, pluhurin e kokosit dhe të bardhat e vezëve. I trazojmë në zjarr mesatar duke kontrolluar që temperatura të mos shkojë më shumë se 50 gradë. I trazojmë mirë përbërësit derisa të provojmë me anë të një luge që brumi nuk bie kur e përmbysim atë nga luga. I vendosim biskotat në formë mbi një letër kuzhine dhe më pas i vendosim në furrë në temperaturën 160 gradë Celsius për 15 minuta.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha