Receta e ditës - Patellxhane të mbushur dhe makarona me bizele e pançetë / Pjesa e parë

11 Tetor 2018, 15:21

Receta e parë: Patëllxhanë të mbushur

Përbërësit:

1 kg patëllxhanë

Vaj ulliri

400 gr qepë

300 gr mish i grirë

3-4 speca

600 gr domate

1lugë çaji sheqer

Kripë dhe piper i zi

1 kokërr hudhër

Majdanoz

Pak rigon

Përgatitja:

Pastrojmë patëllxhanët , i presim në mes për të vendosur mbushjen dhe i vendosim në ujë të valuar me kripë deri 3 minuta. Pastaj menjëherë i vendosim në ujë të ftohtë. I shtrydhim lehtë dhe i vendosim në një tepsi të lyer me vaj. Qepën e kemi grirë në fije. Vendosim tiganin në zjarr, ngrohim vajin dhe kaurdisim qepën derisa të zverdhet pak. Shtojmë mishin dhe i trazojmë së bashku deri sa mishi të thërrmohet dhe të ndyshohë ngjyrë. Shtojmë specat, dhe atotë prera në fije dhe i trazojmë pak. Shtojmë domatet, kryesisht tulin pa farat dhe i trazojmë sëbashku me pak sheqer, kripë e piper duke i lënë të ziejnë pak. Largojmë tiganin nga zjarri dhe shtojmë hudhrat me majdanozin e grirë.

Mbushim patëllxhanët në hapsirat boshe dhe nëse tepron mbushje e hedhim në hapësirat boshe të tavës. Në fund spërkatim shumë lehtë me pak rigon. Vendosim tavën në furrë në temperaturën 200ºC për 30-35 minuta.

Programe të tjera

Shiko të gjitha