Tasqebap nga zonja Vjollca

7 Prill 2020, 13:15 | Përditesimi i fundit: 2020-04-14 12:23:01

Tasqebap

500 gr mish viçi ose dashi

3-4 qepë

1 lugë miell

1/2 gotë vere

1 lugë salcë

2-3 domate në rende

Pak spec i kuq

3 thelpinj hudhra

1-2 gjethe dafine

Kripë dhe piper i zi

Vaj ulliri

Përgatitja

Fillimisht lajmë mishin e thajmë dhe e presim në kubikë të vegjël. Qepët i presim hollë në kubikë ose në feta të holla.

 

Programe të tjera

Shiko të gjitha