Rishi Sunak priti në zyrë Ramën: I lumtur për progresin që kemi bërë me emigrimin e paligjshëm! Do bashkëpunojmë edhe në fusha të tjera

23 Mars, 18:59

Kryeminstri Edi Rama është pritur nga homologu britanik Rishi Sunak në Doëning Street. Sunak ka përmendur menjëherë çështjen e emigrantëve të paligjshëm duke thënë se ndihet i lumtur për progresin e bërë ndërsa i ka theksuar se ka dëshirë që të diskutojë për ekonominë dhe për sigurinë kibernetike.

 

Kategori të tjera